"Kinomaniak" zaprasza na film „Kret”

Wstęp: 

Wszystkich zainteresowanych wspólnym wyjściem do kina na film pt. „Kret" w reż. Rafaela Lewandowskiego 05 grudnia 2011 r. - poniedziałek godz.18.00  (kino Helios w centrum Alfa) proszę o zgłaszanie się do pani J.Rulewskiej- Przybek. Bilety w cenie 12 zł. Rezerwacji należy dokonywać do 21 listopada 2011 r. (poniedziałek).

Wszystkich zainteresowanych wspólnym wyjściem do kina na film pt. „Kret”
w reż. Rafaela Lewandowskiego 05 grudnia 2011 r. - poniedziałek godz.18.00
(kino Helios w centrum Alfa) proszę o zgłaszanie się do pani J.Rulewskiej- Przybek.
Bilety w cenie 12 zł. Rezerwacji należy dokonywać do 21 listopada 2011 r. (poniedziałek).
 
 
Zaliczony przez selekcjonerów Festiwalu Polskich Filmów w Gdyni do ścisłego grona „ekstraklasy polskiego kina” obraz Rafaela Lewandowskiego „Kret” to rarytas krajowej kinematografii - thriller atrakcyjnie opowiadający o współczesnych bohaterach zmagających się z mrocznymi tajemnicami swoich najbliższych.
Pełna niespodziewanych zwrotów akcji historia Pawła (Borys Szyc), którego rodzinne szczęście z dnia na dzień zatruwa artykuł szkalujący dobre imię jego ojca i wspólnika w interesach (Marian Dziędziel). Paweł rozpoczyna prywatne śledztwo, by odkryć prawdę i oczyścić ojca z zarzutów. Wszystkie tropy prowadzą do zagadkowego człowieka (Wojciech Pszoniak), który skrywa odpowiedzi na nurtujące Pawła pytania i od dawna zdaje się kierować losami jego rodziny... Jak daleko posunie się Paweł, aby ochronić swoich bliskich?
Trzymający w nieustannym napięciu „Kret” jest fabularnym debiutem nagradzanego na całym świecie (festiwale Cinéma du Réel, w Paryżu i New Documentaries – MOMA w Nowym Jorku) dokumentalisty Rafaela Lewandowskiego i operatora nominowanego do Oscara „Królika po berlińsku” Piotra Rosołowskiego.
Wspaniała kreacja aktorska Mariana Dziędziela została uhonorowana na 36. FPFF w Gdyni nagrodą w kategorii Najlepsza Drugoplanowa Rola Męska.
 

Kret 2.jpg
Kret 1.jpg
Dział: