"Kinomaniak" zaprasza do kina!

Wstęp: 

Wszystkich zainteresowanych wspólnym wyjściem do kina  na film pt. „Wałęsa. Człowiek z nadziei” w reż. Andrzeja Wajdy, 16.10. 2013 r. - środa (Multikino w Sopocie, godz.18.45)  prosimy o zgłaszanie się do p. J.Blicharz- Kuflińskiej, p. J.Rulewskiej- Przybek lub p. J.Sadkowskiej. Bilety w cenie 13 zł.
ZAPRASZAMY

Wszystkich zainteresowanych wspólnym wyjściem do kina  na film pt. „Wałęsa. Człowiek z nadziei” w reż. Andrzeja Wajdy 16 października 2013 r. - środa (Multikino w Sopocie, godz.18.45)  prosimy o zgłaszanie się do p. J.Blicharz- Kuflińskiej, p. J.Rulewskiej- Przybek lub p. J.Sadkowskiej. Bilety w cenie 13 zł.
ZAPRASZAMY

    Zdobywca Oscara Andrzej Wajdaprzedstawia historię wielkich przemian, która przetoczyła się nie tylko przez zebrania partyjne, wiece i Okrągły Stół, ale także przez jedno z mieszkań na gdańskim osiedlu z wielkiej płyty. Reżyser, wdzierając się w prywatność, nawet intymność związkowego przywódcy, próbuje uchwycić fenomen przemiany prostego, skupionego na codzienności człowieka w charyzmatycznego przywódcę. To opowieść o mężu, ojcu, prostym robotniku, który wyzwolił ukryte w sercach milionów ludzi marzenie o wolności. Jak stało się możliwym, by jeden człowiek potrafił tak bardzo zmienić współczesny świat? W filmie o Lechu Wałęsiepytanie to stawia Andrzej Wajda.   Kontrowersyjny, niepozbawiony słabości wyzwolił ukryte w sercach milionów ludzi marzenie o wolności, co dało energię dla przemian przerastających ówczesną wyobraźnię.
    Historia Wałęsyma jednak nie tylko psychologiczny czy lokalny wymiar. Jej kontekstem jest wielka międzynarodowa polityka. Życie zwyczajnego, walczącego na początku o pracownicze prawa stoczniowego elektryka zbiega się z odległymi wydarzeniami, aż do czasu, kiedy to sam Wałęsaz milionami rodaków stają się na kilka lat światowym newsem.
    Historyczna perspektywa z dynamiczną opowieścią o PRL owskiej codzienności powinny pomóc zrozumieć wagę tamtych przemian. Film adresowany jest przede wszystkim do młodych ludzi przy okazji będąc memento wybitnego Twórcy. Bywa, że o wolność trzeba walczyć, bywa, że należy jej bronić, nie ma czasu, który zwalniałbym nas od refleksji nad naszą wolnością.

7562931.2.jpg
Dział: