Dwie nowe propozycje Kinomaniaka w grudniu.

Wstęp: 

Wszystkich zainteresowanych wspólnym wyjściem do kina na rumuński film pt. „Egzamin” w reżyserii Cristiana Mungiu (Złota Palma w Cannes 2016 za najlepszą reżyserię)  07 grudnia 2016 r. - środa (Klub Filmowy – Muzeum Emigracji w Gdyni o godz.18.00) prosimy o zgłaszanie się do: p. J.Blicharz- Kuflińskiej lub p. J.Rulewskiej- Przybek.
Bilety w cenie 10 zł.

Wszystkich zainteresowanych wspólnym wyjściem do kina na rumuński film pt. „Egzamin”  w reżyserii Cristiana Mungiu (Złota Palma w Cannes 2016 za najlepszą reżyserię)
 07 grudnia 2016 r. - środa (Klub Filmowy – Muzeum Emigracji w Gdyni o godz.18.00) prosimy o zgłaszanie się do: p. J.Blicharz- Kuflińskiej lub p. J.Rulewskiej- Przybek.
Bilety w cenie 10 zł.

Drugą propozycją jest film z tegorocznego Festiwalu Filmowego w Gdyni zatytułowany „Zaćma” w reż. Ryszarda Bugajskiego. Film prezentowany będzie w Gdyńskim Centrum Filmowym   w najbliższy czwartek  08 grudnia 2016 r. o godz.18.00.
Bilety również w cenie 10 zł.
 
„Egzamin”
Romeo Aldeo jest zbliżającym się do pięćdziesiątki lekarzem z Klużu. Jego córka właśnie zdaje maturę, ma pojechać na studia za granicę. Ale tuż przed egzaminami zostaje napadnięta na ulicy. W obawie o jej rezultaty na maturze ojciec bierze sprawy w swoje ręce i postanawia załatwić roztrzęsionej córce dobry wynik. Mungiu kwestionuje moralność dzisiejszej Rumunii. Pokazuje świat przesiąknięty korupcją, kłamstwem, hipokryzją. Powszechna degrengolada zaczyna się tu i teraz: od nieszczerości wobec bliskich i pozornie drobnych nieuczciwości.
„Zaćma”
Druga połowa lat. 50. O prywatną audiencję u prymasa Stefana Wyszyńskiego ubiega się Julia Brystygierowa, była szefowa owianego złą sławą Departamentu V. Eks-funkcjonariuszka Ministerstwa Bezpieczeństwa, zwana niegdyś „Krwawą Luną”, słynęła z tego, że osobiście i z sadystyczną zawziętością katowała więźniów politycznych. W swoich donosach do NKWD nie oszczędzała również partyjnych towarzyszy. Teraz, szukając porady duchowej, dąży do spotkania z Wyszyńskim. Zanim jednak dojdzie do konfrontacji z głową Kościoła, Brystygierowa będzie musiała przekonać do swoich racji oślepionego księdza i cierpiącą na kryzys wiary zakonnicę.
 
Źródło: Strona internetowa Filmweb

7754343.6.jpg
Egzamin_B1-711x1024.jpg
zacma_plakat.jpg
Dział: