Spotkanie z Leszkiem Balcerowiczem

Wstęp: 

Dnia 26 września w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie odbył się wykład prof. Leszka Balcerowicza na temat: ,,Stan finansów publicznych, stabilność makroekonomii i wzroście gospodarki”, w którym uczestniczyli nasi uczniowie

Dnia 26 września o godz. 18 w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie odbył się wykład prof. Leszka Balcerowicza na temat: ,,Stan finansów publicznych, stabilność makroekonomii i wzroście gospodarki”.
W pierwszej części spotkania prof. Balcerowicz przedstawił własny projekt dotyczący finansów i ogólnego kryzysu bankowego w krajach kapitalistycznych. Dowiedzieliśmy się w jakiej sytuacji znajduje się Polska na tle innych państw Unii Europejskiej. Został poruszony temat strefy euro – debata o zapobieganiu kryzysom, o presji  na europejski bank centralny.
Druga część wykładu poprowadzona została przez organizatora tego spotkania. Zadawał on pytania prof. Balcerowiczowi. Goście zebrani w sali mogli również dopytywać się o interesujące ich zagadnienia finansowe. Pod koniec spotkania mieliśmy okazję porozmawiać z prof. Balcerowiczem i dostać od niego autograf oraz wpis do księgi pamiątkowej naszej szkoły.
Naszym zdaniem wykład był bardzo interesujący. Dowiedzieliśmy się o fascynujących zagadnieniach, o których mało się mówi i jeszcze mniej tłumaczy mechanizmy ich powstawania.
 
Julia Zielińska, Ewa Goebel II b

ZałącznikWielkość
Plakat spotkania z prof. Leszkiem Balcerowiczemmail.jpg247.27 KB
Leszek Balcerowicz 4.jpg
Leszek Balcerowicz 3.jpg
Leszek Balcerowicz 2.jpg