Dzień Przedsiębiorczości 2013

Wstęp: 

W dniach 17 i 18 kwietnia obchodziliśmy Dzień Przedsiębiorczości. Uczniowie naszej szkoły udali się do różnych zakładów pracy, aby poznać bliżej funkcjonowanie samej instytucji oraz poszczególnych działów, a wreszcie stanowisk pracy. Takie przedsięwzięcie daje możliwość

W dniach 17 i 18 kwietnia obchodziliśmy Dzień Przedsiębiorczości. Uczniowie naszej szkoły udali się do różnych zakładów pracy, aby poznać bliżej funkcjonowanie samej instytucji oraz poszczególnych działów, a wreszcie stanowisk pracy. Takie przedsięwzięcie daje możliwość poznania pracy w różnych zawodach, budzi refleksję nad temat własnych kompetencji oraz umiejętności i przydatności do pracy zawodowej. Zakłady pracy, które zgodziły się przyjąć naszą młodzież, na tę jednodniowa praktykę  to: Komenda Policji w Sopocie, Bank Citi Handlowy w Gdańsku, International Paper  w Kwidzynie, Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej (GPEC) oraz nasza szkoła, czyli III Liceum Ogólnokształcące w Sopocie.
Są zawody z którymi stykamy się w codziennym życiu i o tych wiemy więcej, są jednak takie o których mało wiemy, bo nasza styczność z ludźmi tych zawodów, czy specjalności jest znikoma. Kto z nas zastanawia się jak powstaje kartka papieru? Ilu ludzi bierze udział w procesie jej postawania? Kto z nas opierając się o ciepły kaloryfer, myśli o ludziach biorących udział w procesie powstawania energii ? Dzięki Pani Elżbiecie Szeler, która Dzień Przedsiębiorczości w naszej szkole zorganizowała, mieliśmy możliwość poznać pracę różnych instytucji i pracę w różnych zawodach,  dokonać kolejnej przymiarki do swojej przyszłości.

za kratkami.jpg
z panem policjantem.jpg
przy tabliczce.jpg
4.jpg
3.jpg
2.jpg
102_5892.JPG
102_5891.JPG
102_5890.JPG
102_5889.JPG
102_5888.JPG
102_5887.JPG
1.jpg