Dzień Przedsiębiorczości

Wstęp: 

Dnia 02.04.2014, 67 uczniów naszej szkoły, wzięło udział w XI edycji Dnia Przedsiębiorczości. Młodzież odbyła jednodniowe praktyki w kilkunastu firmach, wśród których znalazły się: GPEC, Intel, Ziaja, Top Trade, Thomson Reuters, Sklepy rowerowe

Dnia 02.04.2014 67 uczniów naszej szkoły, wzięło udział w XI edycji Dnia Przedsiębiorczości. Młodzież odbyła jednodniowe praktyki w kilkunastu firmach, wśród których znalazły się: GPEC, Intel, Ziaja, Top Trade, Thomson Reuters, Sklepy rowerowe ,,Wysepka”, Firma architektoniczna Horus spółka z.o.o, Komenda Policji Sopot, Pracownia lutnicza Borden Neck,gabinet weterynaryjny Centrum Animal Garden, International Paper - Kwidzyn Sp. z o.o. Organizację tego wielkiego przedsięwzięcia, wzięła na swoje barki Pani Elżbieta Szeler, której należą się szczególne słowa uznania i podziękowania. Poniżej zamieszczamy kilka relacji uczniów. Warto zajrzeć także do załącznika , w którym znajdziecie bliższe informacje na temat Dnia Przedsiębiorczości.
 
 
 
Dnia 2 kwietnia, byliśmy w firmie Intel w Gdańsku. Na początku zostało pokazane nam laboratorium audio, gdzie pracownicy zajmują się sprzętem audio oraz tworzeniem oprogramowania do niego. Następnie w przerwie poszliśmy do bufetu, a potem odwiedziliśmy studio audio, które jest odizolowane od budynku i wyciszone, by  badane tam dźwięki nie były zakłócane pracą wentylatorów i innych urządzeń . Sprawdza się tam np. tekst pod względem zrozumiałości i certyfikuje się sprzęt do skype. Jest to nowe labolatorium, wybudowane za dużą sumę pieniędzy, dostęp do niego ma tylko 15  osób. Widzieliśmy też biura, w których pracują menagerowie z pracownikami oraz korzystaliśmy z sali konferencyjnej, gdzie przedstawiono nam wymagane kompetencje i wykształcenie: politechniczne, znajomość programowania oraz indywidualne umiejętności w różnych zakresach np. inżynieria dźwięku, obróbka zdjęć, inżynieria komputera. Najczęściej rekrutowanymi osobami są absolwenci politechniki. Praca w Intel'u polega też na kontaktach ze współpracownikami z całego świata, więc warto znać parę języków, a podstawą jest angielski.

Mateusz Ellwardt II D
Łukasz Keplin II D
 
 
 
Dnia 02.04.14r. uczestniczyłam w szkolnym wydarzeniu- "Dzień przedsiębiorczości". Wraz z koleżanką pojechałam do Redy, do firmy Ziaja. Pani oprowadziła nas po całym zakładzie i opowiedziała nam o swoim stanowisku pracy, a także o  obowiązkach jakie wykonuje. Dowiedziałyśmy się wielu istotnych rzeczy o pracy biurowej. Sądzę, że to doświadczenie pozytywnie wpłynęło na moją opinię o pracy w takim miejscu.
 
Klaudia Dmochowska
 
02.04.2014r wraz z koleżanką Klaudią Dmochowską uczestniczyłam w "Dniu Przedsiębiorczości" . Odbyłyśmy jednodniowe praktyki w firmie "ZIAJA" w Redzie. Przyglądałyśmy się pracy na stanowisku specjalisty do spraw sprzedaży. Zostałyśmy zapoznane z zawartością magazynu i najnowszymi trendami panującymi w kosmetyce. Dowiedziałyśmy się wiele ciekawych rzeczy i nabyłyśmy nowe umiejętności np. wypełniania i segregowania faktur.

Julita Łyszyk IB
 

Bardzo podobało mi się w firmie GPEC. Mogłam zobaczyć, że to aby mieć ciepłą wodę w kaloryferach lub kranach, wcale nie jest takie proste. Podobało mi się to, że nic nie było udawane, a ludzie byli bardzo otwarci i mili. Miałam okazję zobaczyć jak bardzo trudny bywa kontakt z problemowym klientem. Zaskoczyło mnie to, z jak różnymi pretensjami potrafią dzwonić odbiorcy usług GPEC i jak cierpliwie, spokojnie i rzeczowo należy ich traktować.
 
Hanna Rosa I D

 
Dzień przedsiębiorczości odbyłem w pracowni lutniczej "Broken Neck" w Gdyni. Bardzo dużo tam się nauczyłem i dowiedziałem w ciągu 2 dni (w jeden nie zdążyliśmy). Była bardzo miła i wesoła atmosfera. Nauczyłem się pełnej regulacji gitary i zrobiłem swoje własne kościane siodełko. Uważam, że było na prawdę warto i myślę, że może to być coś czym się zajmę w przyszłości.
 
Sebastian Belof II D

ZałącznikWielkość
prezentacja_ogolna_DP2014.pdf397.01 KB
dzien_przedsiebiorczosci.png