CASE STUDY

Wstęp: 

Serdecznie zapraszamy do konkursu Case Study przewidzianego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Został on zainspirowany przez studentów i członków Studenckiego Forum Business Center Club. Ich celem jest świadome wprowadzenie młodzieży w nowy etap

Serdecznie zapraszamy do konkursu Case Study przewidzianego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Został on zainspirowany przez studentów i członków Studenckiego Forum Business Center Club. Ich celem jest świadome wprowadzenie młodzieży w nowy etap w ich życiu i pokazanie jak praktykować zdobytą już wcześniej wiedzę na lekcjach Przedsiębiorczości. Celem konkursu jest kształtowanie postawy przedsiębiorczego człowieka oraz rozwój umiejętności interpersonalnych. Analizowanie konkretnych sytuacji z życia case study,  przybliża realia biznesowe. Konkurs ma uświadomić nam uczniom, że nie liczy się tylko wiedza teoretyczna, lecz przede wszystkim jej samodzielne wykorzystania poprzez zetknięcie się z rzeczywistymi problemami świata biznesu. Kolejnym niezbędnym elementem okaże się pomysłowość.
We wtorek dnia 26 marca do naszej szkoły przyjechał jeden z przewodniczących Studenckiego Forum Business Center Club w celu przeprowadzenia warsztatów. Uczniowie mieli szansę zobaczyć na czym tak naprawdę polega CASE STUDY. Niewątpliwie były to przydatne i interesujące zajęcia, a przy okazji świetna zabawa dla całej klasy. Warsztaty były przedsmakiem konkursu i zachęciły nas do wzięcia w nim udziału.
Zadaniem uczestników konkursu, jest stworzenie trzyosobowych grup, zapoznanie się z CASE STUDY, który możemy pobrać ze strony internetowej www.najlepsze-zajecia.pl i rozwiązanie problemu za pomocą analizy *SWOT.
*SWOT- analiza strategiczna, która uwzględnia mocne oraz słabe strony, a także szanse i zagrożenia. S(Strengths) W(Weaknesses) O (Opportunities) T(Threats).
Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody, które są dodatkową motywacją.
Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie. Chętnych zapraszamy do zapisów u Pani E.Szeler.
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.najlepsze-zajecia.pl

Patrycja Szczęśniak

* DANE POTRZEBNE DO ZAREJSTROWANIA GRUPY:
III Liceum ogólnokształacące 81-881 Sopot ul. Kolberga 15
numer telefonu do opiekuna  58 550 69 81
adres e-mailowy do piekuna: e.szeler@wp.pl

Case_Study.png