Warsztaty teatralne w CSW Łaźnia, w Nowym Porcie.

Wstęp: 

Dopiero teraz prezentujemy relację z warsztatów jakie odbyły się 22 kwietnia w Centrum Sztuki Współczesnej  Łaźnia 2 w Gdańsku Nowym Porcie. Warsztaty teatralne prowadzone przez Panią Elżbietę Jeznach, w których wzięli udział uczniowie klasy artystyczno-humanistycznej II A, były fascynujące. Tematem zajęć były sny, marzenia senne lub utopie, które są dla nas na tyle intrygujące, że chcemy o nich opowiadać.  Można było

22 kwietnia w Centrum Sztuki Współczesnej  Łaźnia 2 w Gdańsku Nowym Porcie odbyły się warsztaty teatralne prowadzone przez Panią Elżbietę Jeznach, w których wzięli udział uczniowie klasy artystyczno-humanistycznej II A. Tematem zajęć były sny, marzenia senne lub utopie, które są dla nas na tyle intrygujące, że chcemy o nich opowiadać.  Można było sprawdzić i nauczyć się, w jaki sposób za pomocą wybranego przedmiotu można się przedstawić, zaprezentować swój charakter i ujawnić usposobienie. Jakich użyć gestów, żeby przekazać to, co jest dla nas istotne, i sprawić, by dla widza było to również czytelne. Sny opowiedziane przez uczestników warsztatów zostały nagrane i będą wykorzystane w wystawie – instalacji, którą będzie można oglądać w CSW Łaźnia 2 na ulicy Strajku Dokerów 5 w Gdańsku Nowym Porcie. Wernisaż w lipcu.
Elżbieta Jeznach jest lalkarzem i reżyserem teatralnym. Od kilkunastu lat mieszka w Paryżu, tworzy spektakle często inspirowane twórczością Rolanda Topora. Prowadzi warsztaty, współpracuje z dziećmi i młodzieżą.  Prowadzi grupę teatralną „Compagnie Miettes de Spectacles ‘’. Jej spektakle można było oglądać podczas festiwali ‘’Lalka też człowiek ‘’ w Poznaniu, Animo w Kwidzynie oraz na festiwalu w Warszawie.
     ZOBACZ ALBUM ZDJĘĆ

DSC07113.JPG
DSC07143.JPG
DSC07153.JPG
DSC07157.JPG
DSC07163.JPG
DSC07162.JPG