Wykłady na Wydziale Nawigacji Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni

Wstęp: 

27 listopada uczniowie z klasy 3 C, przygotowujący się do matury z rozszerzonej geografii wraz z wychowawcą, Panią prof. Ewą Endraszką, wybrali się na warsztaty do Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.   Maturzystów bardzo zainteresowały tematy zrealizowane przez wykładowców Wydziału Nawigacji, a mianowicie : meteorologia i akweny objęte piractwem morskim – prowadzone przez

27 listopada uczniowie z klasy 3 C, przygotowujący się do matury z rozszerzonej geografii wraz z wychowawcą, Panią prof. Ewą Endraszką, wybrali się na warsztaty do Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.   Maturzystów bardzo zainteresowały tematy zrealizowane przez wykładowców Wydziału Nawigacji, a mianowicie : meteorologia i akweny objęte piractwem morskim – prowadzone przez kontradmirała dr  inż. Czesława Dyrcza oraz nawigacja – prowadzone przez komandora  porucznika  mgr inż. Pawła Pawłowskiego. Niezwykłą atrakcją była  również możliwość skorzystania z symulatora 3D znajdującego się w Akademii, przez co uczniowie mogli wczuć się w rolę kapitana i choć przez chwilę pozornie poprowadzić morską jednostkę.
Warsztaty te zwiększyły wiedzę maturzystów i upewniły ich w przekonaniu, że geografia może być niezwykle miła i przyjemna.
Dziękujemy Dariuszowi Dziwiszowi, studentowi II roku Nawigacji AMW za sprawne „nawigowanie”  nas po Wydziale ;)
 
Ewelina Pionk
Ciekawy wykład: Nawigacja w rejonach zagrożonych piractwem
Uczniowie naszego liceum, zdający rozszerzoną geografię na maturze mieli okazję wysłuchać fascynującego wykładu na temat piractwa morskiego poprowadzonego przez kontradmirała dr  inż. Czesława Dyrcza na Akademii Marynarki Wojennej.
Maturzyści zgłębili powody  jakimi kierują się piraci, którzy w przeważającej większości zamieszkują
tzw.  pas biedy rozciągający się wzdłuż równika.
Wieloletni dowódca ORP Iskra przybliżył słuchaczom również najnowsze sztuczki piratów jakimi posługują się w swoich atakach jak i taktyki obronne stosowane przeciwko nim.
Autentyczne zdjęcia i szczere opowieści z dwóch podróży dookoła świata świetnie zobrazowały uczniom ten problem. Długo po zakończeniu wykładu był to temat numer jeden rozmów w grupie przyszłych studentów. Liczymy na więcej tak atrakcyjnych wyjść edukacyjnych!
Maciej Lehmann
 

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
9.jpg
8.jpg
Po wykładzie.jpg
komandor Pawłowski z Olą i Donią po wykładzie.jpg
7.jpg