Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2012

Wstęp: 

W dniach 12-23 XI 2012 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kilku projektach w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Global Entrepreneurship Week, to ponadnarodowe wsparcie i stworzenie klimatu dla postaw przedsiębiorczych.
Celem Global Entrepreneurship Week jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i które pozwala zakwitnąć kreatywnym inicjatywom młodych ludzi.

W dniach 12-23 XI 2012 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kilku projektach w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (ang. Global Entrepreneurship Week, GEW) to ponadnarodowe wsparcie i stworzenie klimatu dla postaw przedsiębiorczych.
Celem Global Entrepreneurship Week jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i które pozwala zakwitnąć kreatywnym inicjatywom młodych ludzi. Chodzi o to, by uwierzyli oni w siebie i swoje możliwości, ale też czuli, że społeczeństwo ich popiera, a ich pomysły zasługują na uwagę.
W ramach tego tygodnia nasi uczniowie uczestniczyli w :
Ø      warsztatach w Gdyńskiej Fundacji Gospodarczej. Przez pięć dni uczniowie kl IIa uczestniczyli w różnych zajęciach
 
Ø      wykładzie o mikroekonomii i spotkaniach z p. Moniką Antkowiak z Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości (Tematy spotkania: ogólna prezentacja GCWP, rejestracja działalności gospodarczej, konkurs „Gdyński Biznesplan”) oraz z dr Zbigniewem Canowieckiem V-ce Prezydentem „Pracodawców RP”, Prezesem Zarządu „Pracodawców Pomorza” (temat spotkania: Menedżer – kreator sukcesów.) w Wyższej Szkole Zarządzania w Gdańsku  w zajęciach uczestniczyły klasy IIc i Iii
 
Ø      warsztatach odbywających się w naszej szkole dla kl IId, IIIb, IIe, Id, IIa  nt  zasad tworzenia firmy. Uczniowie zapoznali się z takimi pojęciami jak: misja, wizja firmy wyznaczanie celów metodą SMART
 
Ø      wykładach i warsztatach odbywających się w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku uczestniczyły: kl IIIc (wykłady Finanse dla każdego – prowadzone m.in. przez J. Wiśniewskiego z Raiffeisen Bank) oraz kl. Ic (wykłady i warsztaty  Socjal Media – nowa komunikacja – prowadzone m.in. przez P. Buckiego nt: Jak stać się przedsiębiorcą w Internecie, oraz Bezpieczeństwo i etyka na portalach społecznościowych)
 
,,Poprzez uwalnianie kreatywności i pomysłów wśród młodych ludzi inwestujemy w lepszą przyszłość świata” -powiedział były premier Wielkiej Brytanii - Gordon Brown podczas londyńskiej konferencji początkującej przygotowania do GLOBAL ENTREPRENEURSHIP WEEK w 2008 roku
Uczestnictwo naszych uczniówŚwiatowym Tydgodniu Przedsiębiorczości 2012 na pewno pomogło im w planowaniu swojej dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej czyli realizowało przesłanie G. Brown.
 

W dniach 12-23 listopada 2012 roku, po raz piąty w Polsce, zorganizowany został Światowy Tydzień Przedsiębiorczości.
W ramach ŚTP Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości zaprosiła uczniów, nauczycieli i przedsiębiorców do udziału w projekcie "Otwarta firma".  Szkoła otrzymała  możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do wejścia na rynek pracy. Siedmioro naszych uczniów uczestniczyło w warsztatach w Gdyńskiej Fundacji Gospodarczej.
W ramach ŚTP wyższe uczelnie zorganizowały cały szereg wykładów dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Nasi uczniowie byli w WSB w Gdańsku, WSZiA w Gdańsku oraz Akademii Morskiej w Gdyni
Wszystkim Koleżankom i Kolegom chciałyśmy serdecznie podziękować za przychylność i przeprosić za utrudnienia w pracy szkoły, jakie się przy okazji zdarzyły
E. Szeler i E. Endraszka

Przedstawiamy poniżej kilka relacji naszych uczniów:

Siedmiu uczniów, Joanna Siedlecka, Paola Piłacik, Anna Jaczewska, Adrianna Kunikowska, Jakub Wszołek, Mateusz Kociołek, Patrycjusz Pasik z klasy IIa uczestniczyło w warsztatach w Gdyńskiej Fundacji Gospodarczej. Przez pięć dni uczniowie szkolili się w różnych zakresach m. in.:
- Negocjacje
- Sztuka autoprezentacji
- Marketing
- Warsztaty z zakresu Kreatywności
- Gra w Cashflow – nauka o budowaniu finansowej niezależności
 
Taka możliwość uczestniczenia w  wykładach dała nam spory zasób nowej wiedzy oraz siły do działania, tak mówią nasi licealiści. Pobudzili swój przedsiębiorczy potencjał oraz wzięli swoją przyszłość we własne ręce.
Inicjatorem tej akcji była Pani Profesor Elżbieta Szeler – nauczyciel podstaw przedsiębiorczości, której chcielibyśmy serdecznie podziękować za możliwość odbycia tak wspaniałej przygody.
Jakub Wszołek II A

Dnia 20 listopada klasa II c wraz z p. Ewą Endraszką udała się do Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku na cykl wykładów - Finanse dla każdego. Pierwszy wykład - Strategie Inwestycyjne dostarczył nam  przydatnych informacji, co należy zrobić aby osiągnąć swój cel. Czyli co, kiedy i ile kupić oraz sprzedać by odnosić zyski wykorzystując przy tym własne umiejętności. Dzięki kolejnemu wykładowi dowiedzieliśmy się skąd banki biorą ogromne ilości pieniędzy, ile potrzeba by założyć własny bank oraz jak wygląd banknotów i monet wpływa na postrzeganie przez nas ich wartości.
Karolina Wierzba II C
 

zdjecie 2.JPG
zdjecie 1.JPG
WSZ 4.jpg
WSZ 3.jpg
WSZ 2.jpg
WSZ 1.jpg
Tydzień Przedsiębiorczości.jpg
tydz7.jpg
tydz6.jpg
tydz przed3.jpg
tydz przed 1.jpg
tydz 5.jpg
logo.jpg