Królestwa i krainy zoogeograficzne - lekcja w ZOO

Wstęp: 

Dnia 14.03.2014, klasa IIc wybrała się na wycieczkę edukacyjną do ZOO w Oliwie. Wszyscy spotkaliśmy się o 9.30 przed wejściem. Lekcję w ogrodzie zoologicznym zaczęliśmy od akwenu wodnego z pingwinami. Po drodze zgodnej z kierunkiem zwiedzania, uzupełnialiśmy

Dnia 14.03.2014, klasa IIc wybrała się na wycieczkę edukacyjną do ZOO w Oliwie. Wszyscy spotkaliśmy się o 9.30 przed wejściem. Lekcję w ogrodzie zoologicznym zaczęliśmy od akwenu wodnego z pingwinami. Po drodze zgodnej z kierunkiem zwiedzania, uzupełnialiśmy karty pracy z geografii, wcześniej podzieleni na grupy. Pomóc w tym miały nam obserwacje znajdujących się w ogrodzie zwierząt oraz tabliczki informacyjne.
Największe wrażenie na zwiedzających zrobiły żyrafy, a przede wszystkim ich wielkość.
Ku naszemu niezadowoleniu, nie można było przyjrzeć się im z bliska, ponieważ były na zewnątrz, a nie w zadaszonym wybiegu, gdzie byłby lepszy widok.
Po drodze napotkaliśmy na inne zwierzęta: słonie afrykańskie i indyjskie, flamingi, zebry, surykatki i wiele innych. Sporo osób widziało takie zwierzęta w naturze pierwszy raz w życiu. W telewizji lub w internecie nie widać skali wielkości, inaczej postrzega się ich wygląd , czy zachowanie.
Mogliśmy przyjrzeć się jak żyją zwierzęta, jak się zachowują. Najwięcej śmiechu wzbudziły małpy. Wiele osób żartobliwie stwierdziło, że chciało by mieć takie życie, jak one, naturalnie na wolności, nie w zoo.
Podążając dalej  napotkaliśmy na zwierzęta egzotyczne, wśród nich tygrysy, lwy, lamparty,
później  lamy czy wielbłądy. Szczególne wrażenie zrobiły na nas ich rozmiary. Wcześniej  nie zdawaliśmy sobie sprawy z ich wielkości.
Był to praktycznie punkt kulminacyjny wycieczki do ZOO.
Wszyscy po wykonaniu zadań z kart pracy, z uśmiechami na twarzy i pełni nowej wiedzy udaliśmy się na miejsce zbiórki.
Tam Pani sprawdziła czy wszyscy są i jak poszła praca nad zadaniami jakie otrzymaliśmy.
Była to bardzo ciekawa i pouczająca wyprawa. Pełni wrażeń, emocji i zdobytej wiedzy, podekscytowani wracaliśmy do domu. Dzięki tak spędzonemu piątkowi, dobry humor pozostał u wszystkich już do końca dnia.
 
Adrian Rogalski kl.2c

Królestwa zoogeograficzne 0.jpg
_3148337.JPG
Królestwa zoogeograficzne 1.jpg
_3148341.JPG
_3148395.JPG
_3148466.JPG
_3148448.JPG
_3148439.JPG