KOLOSY

Wstęp: 

Dnia 7 marca ( piątek ), 2014 wybraliśmy się całą klasą na KOLOSY. Byliśmy na trzech wykładach z czego każdy był bardzo interesujący. Pierwszym wykładem była : „Szkoła pod żaglami” . Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek takich jak:

Dnia 7 marca ( piątek ), 2014 wybraliśmy się całą klasą na KOLOSY. Byliśmy na trzech wykładach z czego każdy był bardzo interesujący.
Pierwszym wykładem była : „Szkoła pod żaglami”. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek z życia pod żaglami, grupy młodych ludzi w naszym wieku.
Przed dużą falą uczniowie musieli oddać hołd Neptunowi i zjeść drugie śniadanie :). Uczestnicy rejsu musieli uczyć się nazw lin po polsku i po angielsku.
Najważniejsza była współpraca, sami robili posiłki wspólnie oraz codziennie myli pokład, burty, sprzątali cały statek.
 Lekcje codziennie zaczynały się od 9.00 i trwały 6 godzin, przedmioty lekcyjne były identyczne, jak w każdej szkole, tylko warunki utrudnione ( bujanie, choroba morska). Nauczyciele okazywali  uczniom wiele życzliwości i traktowali po partnersku. Uczestnicy "Szkoły pod żaglami" zwiedzili wiele ciekawych miejsc, z których duże wrażenie wywarł na nich aktywny wulkan.
Co mnie urzekło w ich opowieści to , to że całkiem obcy sobie ludzie bardzo szybko stają się rodziną i współpracują ze sobą .
Następnym wykładem była wyprawa wokół Ameryki Południowej – ta prezentacja podobała mi się najbardziej. Niesamowite jaką ludzie mają odwagę sami wybierając się w nieznane, niebezpieczne miejsca.  Dowiedziałam się, że są tam miejsca o tak porwistym wietrze, że trzeba było chować się w sztucznie zrobionej dużej dziurze.
W Argentynie w Wigilie są pokazy sztucznych ogni. Bohater opowieści, podczas swojej wyprawy poznał wielu ludzi z różnych krajów, jadł z nimi, spał, spędzał czas.
Był na największym na świecie solenisku, jechał drogą śmierci, był na wyspie słońca.
Przemierzył wiele krajów i wiele widział . Bardzo podobało mi się to, że dokładnie opisywał uczucia i stany jakie mu wtedy towarzyszyły.
 
Uczestnictwo w tegorocznych "Kolosach" uważam, za bardzo trafiony i ciekawy pomysł, w przyszłym roku wybiorę się ponownie.
 
Klaudia Chądzyńska kl.1c.

klasa 1C 2014.jpg
kolosy1.jpg
kolosy3 - Kopia.jpg
kolosy2.jpg
plakat - Kopia.jpg