Inkubator Talentów Biotechnologicznych

Wstęp: 

Nasza szkoła, jako jedna z 8 szkół średnich z Trójmiasta i okolic bierze udział w projekcie INKUBATOR TALENTÓW BIOTECHNOLOGICZNYCH (ITB).  Projekt finansowany jest ze środków  Fundacji na rzecz Nauki Polskiej oraz Europejskiego Funduszu Społecznego.

Nasza szkoła, jako jedna z 8 szkół średnich z Trójmiasta i okolic, bierze udział w projekcie INKUBATOR TALENTÓW BIOTECHNOLOGICZNYCH (ITB).  Projekt finansowany jest ze środków  Fundacji na rzecz Nauki Polskiej oraz Europejskiego Funduszu Społecznego.
Uczniowie, którzy chcą wziąć udział w projekcie muszą wypełnić test, który znajduje się na stronie internetowej EduLab (informacje na końcu tekstu).  Sześciu uczniów, którzy najlepiej poradzą sobie z testem zakwalifikuje się do udziału w 3 dwugodzinnych zajęciach laboratoryjnych. Jest o co powalczyć, gdyż zajęcia są bardzo interesujące i obejmują zagadnienia związane z biotechnologią, chemią i biologią. Celem projektu jest popularyzacja nauk o profilu przyrodniczym wśród młodzieży licealnej oraz wszechstronna edukacja w zakresie chemii i biologii.
Uczestnicy ITB mogą wybrać jeden z trzech paneli tematycznych ( po 2 uczestników do każdego z paneli):
*      KINDER BIOMED– wiedza z zakresu mikrobiologii, m.in. wpływ antybiotyków i środków dezynfekujących na wzrost bakterii, badanie metabolizmu bakterii.
*      KINDER BIOTECH– wiedza z zakresu biotechnologii, m.in. pozyskiwanie bakterii z ich naturalnego środowiska, selekcja szczepów o określonych właściwościach, metody barwienia bakterii.
*      KINDER GENOM– wiedza z zakresu biologii molekularnej, m.in. izolacja własnego DNA i wykrywanie mutacji CCR5-Δ32, nadającej odporność na zakażenie wirusem HIV.
Zajęcia rozpoczynają się 18 kwietnia (sobota), kolejne odbywają się 9 maja i 16 maja. Serdecznie zapraszam do rozwiązania testu. W tym celu  do dnia 1 marca należy wejść na stronę:
1.      www.edulab.gpnt.pl w  zakładkę Dla Licealistów – Inkubator Talentów Biotechnologicznych
2.      W teście należy podać imię, nazwisko i wybrać swoja szkołę
3.      Test trwa ok. 8 minut
Życzę powodzenia i zakwalifikowania się do projektu
Dr inż. Elżbieta Lamparska
 

beznazwy.png