28 KWIETNIA 18:00 DZIEŃ OTWARTY 3 LO W SOPOCIE W FORMULE ONLINE

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Już jutro...III Humanistyczna Konferencja Uczniowska !!!

Już jutro...III Humanistyczna Konferencja Uczniowska !!!

TO JUŻ JUTRO !!!

14 listopada odbędzie się w naszej szkole III Humanistyczna Konferencja Uczniowska pod tytułem: "Na trzy głosy o.. języku".

Jesteśmy gotowi i czekamy na gości z wielu pomorskich szkół.

Program konferencji w pliku poniżej.

Poniżej przypominamy również ideę konferencji.

ZAPRASZAMY !!!

 

„Na trzy głosy o…. języku.”

III LO w Sopocie zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych oraz ponadgimnazjalnych i ich nauczycieli języka polskiego oraz języków obcych nowożytnych do wzięcia udziału w III Humanistycznej Konferencji Uczniowskiej – „Na trzy głosy o…. języku”, organizowanej w dniu 14 listopada 2019 w III Liceum Ogólnokształcącym w Sopocie.

Nasza konferencja przygotowywana jest przez uczniów i nauczycieli dla uczniów i nauczycieli ze szkół województwa pomorskiego. Młodzież uczestniczy we wszystkich etapach tworzenia projektu. Pragniemy, by uczniowie mogli wysłuchać ciekawych prelekcji wygłaszanych przez wykładowców Uniwersytetu Gdańskiego, a także podzielili się swoimi zainteresowaniami, spostrzeżeniami i przemyśleniami na temat języka polskiego i zachodzących w nim zmian, także zmian środowiskowych oraz zagadnień związanych z językami obcymi nowożytnymi.

Pragniemy, by młodzi ludzie zaprezentowali swoje sposoby rozumienia zmian zachodzących we współczesnym języku polskim, własne spostrzeżenia dotyczące funkcjonowania języków obcych w języku polskim, problemów dotyczących uczenia się gramatyki języka polskiego i języków obcych, a także zagadnień związanych z przekładami tekstów literackich i piosenek na język polski.

.

Jakie znaczenie w języku pełnią eufemizmy? Czy zapożyczenia odgrywają ważną rolę w języku polskim? Jaką rolę odgrywa współcześnie ortografia? Czy interpunkcja jest ważna w tekście? Jakie znaczenie dla odbioru tekstu ma tłumaczenie? Jakie problemy związane z przekładem z języków obcych na język polski ma współczesna młodzież? Jakie trudności sprawia uczenie się gramatyki języka polskiego i języków obcych nowożytnych? Odpowiedzi na te i inne, równie ciekawe, pytania można będzie usłyszeć na konferencji „Na trzy głosy o…… języku”.

 

Data dodania: 2019-11-13 12:58:36
Data edycji: 2019-11-13 13:23:05
Ilość wyświetleń: 258

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Facebook