Wernisaż Wystawy Prac Semestralnych Klasy Artystycznej

Wstęp: 

Dnia 14.02.2012 odbyła się wystawa prac semestralnych klasy artystycznej. Starannie wyeksponowane prace uczniów robiły wspaniałe wrażenie. Zaskakiwały umiejętnością dostrzegania rzeczy obok których przechodzimy często obojętnie.

Dnia 14.02.2012 odbyła się wystawa prac semestralnych klasy artystycznej I e.
Pieczołowicie oprawione i wyeksponowane prace uczniów robiły wspaniałe wrażenie przez swą różnorodność i  pomysłowość. Zaskakiwały umiejętnością dostrzegania rzeczy obok których przechodzimy często obojętnie. Jednym prace podobały się bardzo, inni krytykowali je , ale nie było takich którzy oglądali je z obojętnością. Niejeden artysta powiedziałby, że właśnie o to chodzi w sztuce.
Wernisaż otworzyła Pani dyrektor Anna Miękus obok której stali zaproszeni goście, Ci którzy przyczynili się do powstania tej klasy, Prezydent Miasta Sopotu, Pana Jacek Karnowski, Wiceprezydent Miasta Sopotu, Pani Joanna Cichocka-Gula oraz Prorektor Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Pan dr hab. Piotr Józefowicz i osoba dzięki której cała wystawa zaistniała Pani dr hab. Anna Królikiewicz.
 Pani dr hab. AnnaKrólikiewicz, nie tylko uczy w tej klasie, ale także inspiruje i pobudza pokłady wrażliwości i refleksji młodzieży. Wystawa, performance „Mokra robota” , wspaniały poczęstunek, specjalnie powstały na te okazje plakat, prezentacje prac wyświetlane na małym i dużym ekranie, były czymś niecodziennym i oryginalnym. Udekorowany głowami kapusty stół pełen babeczek, przekąsek, pracochłonnych wspaniałości, kusił nie tylko wyglądem, ale zapachem i smakiem. Pan Prorektor Józefowicz pilnie i długo przyglądał się pracom uczniów i prezentacjom, może dostrzegł już teraz przyszłych swoich studentów?
Dziękujemy Pani dr hab. Annie Królikiewicz i młodym artystom z I E, za tę ucztę dla ducha i ciała. 

                               ZOBACZ: ALBUM ZDJĘĆ ADRIANNY KUNIKOWSKIEJ
                               KOLEJNE ZDJĘCIA I FILM W PRZYGOTOWANIU

SDC12576.JPG
SDC12574.JPG
SDC12572.JPG
SDC12569.JPG
SDC12564.JPG
SDC12563.JPG
SDC12558.JPG
SDC12551.JPG
Canon EOS 50D 629.JPG
Canon EOS 50D 614.JPG
Canon EOS 50D 608.JPG
Canon EOS 50D 597.JPG