URODZINY PATRONKI

Wstęp: 

9 października przypada rocznica urodzin naszej patronki - Agnieszki Osieckiej- poetki, dziennikarki, autorki ponad dwóch tysięcy tekstów piosenek. Obchodziliśmy to święto 11.10.2011 kolorowo i radośnie, większość nauczycieli i uczniów przebrała się w stroje z przełomu lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych.

9 października przypada rocznica urodzin naszej patronki - Agnieszki Osieckiej- poetki, dziennikarki, autorki ponad dwóch tysięcy tekstów piosenek.
Obchodziliśmy to święto 11.10.2011 kolorowo i radośnie, większość nauczycieli i uczniów przebrała się w stroje z przełomu lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Zadbano nawet o szczegóły w postaci rekwizytów i zachowań  z epoki. Na geografii pani profesor przechadzała się po sali ze szklanką kawy „po turecku” w metalowym koszyczku, a na polskim bito drewnianym liniałem niesfornych uczniów. Korytarz udekorowały fragmenty teksów Agnieszki Osieckiej, a przy tablicy pamiątkowej naszej patronki oraz przy wejściu do budynku szkoły piękne  dekoracje podkreślały uroki i nostalgię jesieni. Uczniowie klasy III A i I A wraz z wychowawcami przygotowali wspaniały  koncert, na którym rozbrzmiewały utwory Agnieszki Osieckiej. Jak zawsze w organizacji pomagał Samorząd Uczniowski.  Lekcje tego dnia też wyglądały nieco inaczej: niektórzy oglądali „Człowieka z marmuru”, inni  prezentację na temat muzyki przełomu lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, jeszcze inni ćwiczyli kroki twista...
   Wieczorem  w auli naszej szkoły odbył się koncert poprzedzony wywiadem naszych uczniów z Jerzym Satanowskim- współpracownikiem Agnieszki Osieckiej. Utwory kompozytora do słów naszej patronki zagrali i zaśpiewali Magdalena Piotrowska i Mirosław Czyżykiewicz, a zrobili to w taki sposób, że serca zgromadzonych nauczycieli, uczniów i gości drżały ze wzruszenia.
 Koncert był niespodzianką przygotowaną przez Dyrekcję III LO w Sopocie dla zaproszonych gości. Był poruszający, piękny, budzący podziw nie tylko dla kunsztu twórców na scenie, ale dla słów poetki, która tego wieczoru rodziła się na nowo w każdym ze słuchających.
 
 Wspominaliśmy Agnieszkę Osiecką kolorowo, śpiewająco z małą nutą nostalgii ,bo myślimy ,że właśnie tak chciałaby, aby obchodzono jej urodziny.

ZOBACZ ALBUM ZDJĘĆ

TU ZNAKDZIESZ ZDJĘCIA OLI KARCZMARSKIEJ Z KONCERTU

PICT0158 JPG..JPG
PICT0157.JPG
PICT0145.JPG
PICT0139.JPG
PICT0137.JPG
PICT0136.JPG
PICT0131.JPG
PICT0125.JPG
PICT0120.JPG
PICT0116.JPG
PICT0115.JPG
PICT0112.JPG
PICT0111.JPG
PICT0110.JPG
PICT0108.JPG
PICT0106.JPG
PICT0094.JPG
DSC_0161.JPG
Dział: