Polsko- Niemieckie przedstawienie

Wstęp: 

Jakże miło nam było obejrzeć przedstawienie Bożonarodzeniowe w wykonaniu uczniów klasy 1d oraz uczniów zaprzyjaźnionej z nami Szkoły Podstawowej nr 9 w Sopocie.

Jakże miło nam było obejrzeć przedstawienie Bożonarodzeniowe w wykonaniu uczniów klasy 1d oraz uczniów zaprzyjaźnionej z nami Szkoły Podstawowej nr 9 w Sopocie.
Uczniowie wspólnie w języku polskim i niemieckim opowiedzieli nam o Wieńcu Adwentowym, symbolicznym znaczeniu jego kolorów oraz 4 świecach umieszczonych na nim.
Potem Stasiu przeczytał nam wszystkim wzruszającą historię człowieka proszącego o przebaczenie, z ust Pawła usłyszeliśmy Ewangelię św. Łukasza oraz rozmowę Ali i Asi o tradycji Jarmarków Bożonarodzeniowych w Niemczech. Dominik zapoznał nas z historią powstania kolędy „Cicha noc”, która przetłumaczona została na ponad 300 języków i jest najsłynniejszą na świecie pieśnią Bożonarodzeniową.
Dziewczynki Lena i Karola ze szkoły podstawowej, przebrane za gospodynie domowe śpiewając piekły ciasta świąteczne.
W czasie trwania przedstawienia grupa małych aktorów lepiła łańcuch z kolorowego papieru i przyozdabiała stojącą na scenie choinkę.
Podczas przedstawienia słyszeliśmy piękne kolędy śpiewane po niemiecku przez uczennice szkoły podstawowej z klas 4c i 5a oraz przepiękną muzykę świąteczną w wykonaniu:
Mikołaj- okulele, Duży Staś- klarnet, Emanuel- gitara, Weronika- fortepian, Karola- flet, Mały Staś- klarnet.
Michał panował nad całością oprawy muzycznej.
Dziękujemy również dużym i małym aktorom: Miłoszowi, Filipowi, Bartkowi, Stasiowi, Natalii, Idze, Paulince, Oli, Oliwii, Natanowi, Marcie, Mai, Oli, Marysi, Adrianie, Zuzi, Lidce i Moniczce.
To było wielkie przedsięwzięcie!
  ZOBACZ ALBUM ZDJĘĆ

FE9A6743-3.jpg
FE9A6754-3.jpg
FE9A6778-3.jpg