Jasełka w naszym liceum

Wstęp: 

Wtorek, 22 grudnia był naszym ostatnim dniem w szkole przed przerwą  świąteczną. Po trzech pierwszych lekcjach zgromadziliśmy się w szkolnej sali sportowej na inscenizacji jasełek i wspólnym kolędowaniu.

Wtorek, 22 grudnia był naszym ostatnim dniem w szkole przed przerwą  świąteczną. Po trzech pierwszych lekcjach zgromadziliśmy się w szkolnej sali sportowej na inscenizacji jasełek i wspólnym kolędowaniu.
Jasełka, w reżyserii ks. Dominka Cichego, przedstwili uczniowie klasy 1a, dla których był to prawdziwy debiut sceniczny. Aktorzy, mimo tremy "dali radę" i obejrzeliśmy przedstawienie, które wprowadziło nas w klimat nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Prostą ale wymowną dekorację przygotowali uczniowie klas 1c i 2d, pod nadzorem ks. Marka Kalisza CM.
Poszczególne sceny jasełek przeplatane były tradycyjymi polskimi kolędami w wykonaniu chóru pod dyrekcją Pana Profesora Tomasza Zielińskiego. Każdy mógł włączyć sie w śpiew, dzięki tekstom wyświetlanym na ekranie. Przy najbardziej "hitowych" kolędach, nasza sala aż trzęsła się w posadach od śpiewu blisko trzystu gardeł.
Po przedstawieniu, wyżej wspomniany chór, wykonał jeszcze trzy świąteczne piosenki. Nie mogło zabraknąć "White Christmas" i prawdziwie międzynarodowej "Cichej nocy" (zaśpiewanej po polsku, angielsku, francusku i niemiecku). Szczególny aplauz wzbudziło natomiast fenomenalne wykonanie przez duet Juliany Wyrzykowskiej i Teresy Wilder, utworu "Merry Christmas Everyone".
Wysłuchaliśmy życzeń, które uczniom i nauczycielom złożyli Pani Dyrektor Danuta Klapper-Szczucka i ks. Dominik.
Następnie ks. Marek odczytał fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa Chrystusa i poświęcił opłatek, który Gospodarze klas zanieśli swoim koleżankom i kolegom. Pierwszy raz w historii szkoły mogliśmy się podzielić opłatkiem w tak dużym gronie. Dla wszystkich była to chwila, kiedy mogli podejść i "przełamać się" nie tylko z Wychowawcą i resztą klasy ale także z innymi nauczycielami i uczniami.
Na koniec wszystkie klasy udały się tradycyjnie do swoich sal, aby tam, przy suto zastawionych i pięknie udekorowanych stołach, spędzić ze sobą czas na spotkaniach wigilijnych. 
 

ZOBACZ ALBUM ZDJĘĆ

FE9A9171-4.jpg
FE9A9201-5.jpg
FE9A9220-6.jpg
FE9A9243-7.jpg
FE9A9368-20.jpg
FE9A9427-23.jpg
FE9A9412-22.jpg
Dział: