Festiwal Pasji już za nami

Wstęp: 

W tym roku w naszej szkole obchodziliśmy Mikołajki w sposób szczególny. W jednym miejscu i o jednej porze zebrali się wszyscy śmiałkowie, którzy odważyli się pokazać swoją pasję, tym co zajmuje duże miejsce w ich sercu. Oprócz naszych uczniów, mięliśmy przyjemność gościć Sopockim Centrum Wolontariatu.

W tym roku w naszej szkole obchodziliśmy Mikołajki w sposób szczególny. W jednym miejscu i o jednej porze zebrali się wszyscy śmiałkowie, którzy odważyli się pokazać swoją pasję, to czym zajmują się po lekcjach i co zajmuje duże miejsce w ich sercu. Oprócz naszych uczniów, mięliśmy przyjemność gościć kilka organizacji pozarządowych, za sprawą współpracy z Sopockim Centrum Wolontariatu.
Pasje jakie można było zobaczyć to: fotografia, animacja poklatkowa, muzyka, rysunek,łyżwiarstwo szybkie, kulturystyka, Ju-jitsu, żeglarstwo, snowboard, deskorolka, football amerykański, własnoręcznie robiona biżuteria, muzyka, piłka nożna ( Stoisko Dyrektora 3LO, które gromadziło najwięcej zainteresowanych, spoglądających z zazdrością na zdjęcie Pani Dyrektor z Christiano Ronaldo), świat książki, Manga, modelarstwo, rolki, taniec, gimnastyka artystyczna, piłka ręczna. Zaprezentowało swoje pasje kilku nauczycieli: Pani Szeler własnej produkcji biżuterię oraz miłosc do górskich wędrówek, cerkwii i roślin, Pani Sas- Bojarska zamiłowanie do tańca, wspinaczki i narciarstwa.
Z organizacji pozarządowych: Sopockie Centrum Wolontariatu, Fundacja ZORZA, która propagowała skoki liniowe i wspinaczkę, międzynarodowy wolontariat reklamowany przez Centrum Współpracy Młodzieży.
Czworonożni przyjaciele z Fundacji Dogtor, zachęcali do wolontariatu z psami pomagającymi chorym dzieciom przez dogoterapię.
Mięliśmy także okazję zobaczyć występ dziewczyn z zespołu SMU (Smooth Uniques), następnie Koko i Mirę oraz  Daniela Mroczka tańczącego popping. Swoim głosem  umilili nam czas śpiewacy: Martyna Smoczyńska, Klaudia Maksymowicz, Joanna Elimer, Justyna Klejna. Mini koncert zagrali Łukasz Kieszkowski, Michał Rosicki, Mateusz Szlendak. Potem był czas wolny, aby móc dokładnie przyjrzeć się każdemu stoisku. Wszyscy czekali na ten moment, kiedy zostaną ogłoszone wyniki konkursu na najlepszą prezentację lub film związaną ze swoją pasją. Spośród 12 prezentacji i filmów jury przyznało:
I miejsce i nagrodę  główną – Paweł Zając  KL III C- Jachting
II miejsce – Ewelina Grot Kl. I BTaniec
III miejsce – Damian Cejlowski kl. I C- Animacja poklatkowa
Wyróżnienie – Joanna Elimer kl.III A-Muzyka
Wyróżnienie – Sandra Stolz kl.III A- Rękodzieło
Wyróżnienie –Kowalewski Mikołaj- Łyżwiarstwo szybkie
Wyróżnienie – Wiktor Maciołek i Mateusz Fokt- Wojtkiewicz- Snowboarding
Wyróżnienie- Mateusz Błahuszewski i Marco Cybulski, Krzysztof Korpys i Patryk Kordyś- Football Amerykański
Upominki za udział w konkursie –
Jakub Wszołek
Marcin Miedzian
Izabela Rokicka i Maja Cwalińska
Kinga Jasiel
 
Nagrody mogliśmy wręczyć dzięki wsparciu:
Firmy Actia Forum,
Ergo Arena,
Gdańskiemu Wydawnictwu Psychologicznemu,
Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji,
Pełnomocnikowi Prezydenta Miasta Sopotu do spraw uzależnień Pani Małgorzacie Pobłockiej
Instytutowi Badań Nad Bezpieczeństwem
Przedsiębiorstwu Przeładunku Paliw Płynnych NAFTOPORT s.z oo,
 
Samorząd Uczniowski, stanął jak zawsze na wysokości zadania, pomagając sprawnie przeprowadzić imprezę.  Pięknie przebrane Mikołajki częstowały cukierkami w opakowaniach z logo naszej szkoły, miło witały gości. Odwiedziły nas dwie klasy z ZS1 i dwie klasy z Gimnazjum 2 w Sopocie. Mikołajki przeprowadziły badanie sondażowe , które ze stoisk podobało się najbardziej. Zdecydowana większość wybrała stanowisko FOOTBALL AMERYKAŃSKI! Zwycięzcy otrzymają nagrodę na koniec roku szkolnego.
Miło nam także zaznaczyć, że naszym Festiwalem zainteresowały się trójmiejskie media:
-> ZOBACZ PUBLIKACJĘ na NaszeMiasto.pl
->ZOBACZ PUBLIKACJĘ W DZIENNIKU BAŁTYCKIM
 Można było także usłyszeć o nas w Radio Gdańsk o 21.00 w dniu 07.12.2011 w reportażu Pana Włodzimierza Raszkiewicza.
Organizatorami Festiwalu Pasji byli :Pani Irena Szymichowska, Pani Sylwia Perzanowska, Pani Zdzisława Małyszko, Pani Monika Ciecierska, Pan Daniel Wrześniewski i Pan Mateusz Powązka.
 Pani Dyrektor Anna Miękus zainspirowała organizatorów i całość  wspierała wieloma zabiegami.
 Igor Nizio z klasy II C, obsługiwał technicznie, a wspaniale prowadził Maciej  Gronostajski z klasy II D.
Wiele osób było zaangażowanych i poświęciło swój czas i pracę , aby Festiwal Pasji stał się udaną imprezą.
WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY!
ZOBACZ ALBUM ZDJĘĆ OLI KARCZMARSKIEJ
 

DSC_0134.JPG
DSC_0127.JPG
DSC_0086.JPG
DSC_0085.JPG
DSC_0080.JPG
DSC_0042.jpg
DSC_0017.JPG
Dział: