Festiwal Pasji

Wstęp: 

   W tym roku Festiwal Pasji  odbył się 15.03.2016. Od 10.30 duża sala gimnastyczna zaczęła wypełniać się uczniami naszej szkoły , którzy zdecydowali się zaprezentować swoje hobby i zainteresowania. Powstało 25 stanowisk , na których mogliśmy oglądać takie pasje jak:  hodowla psów i pomoc zwierzętom w schronisku, dietetyka i zdrowe odżywianie, „Zdrowi i aktywni”.  Sport

W tym roku Festiwal Pasji  odbył się 15.03.2016. Od 10.30 duża sala gimnastyczna zaczęła wypełniać się uczniami naszej szkoły , którzy zdecydowali się zaprezentować swoje hobby i zainteresowania. Powstało 25 stanowisk , na których mogliśmy oglądać takie pasje jak:  hodowla psów i pomoc zwierzętom w schronisku, dietetyka i zdrowe odżywianie, „Zdrowi i aktywni”.  Sport miał swą liczną reprezentację,  znaleźć można było pasjonatów karate, skoku o tyczce, łyżwiarstwa synchronicznego, skimbordingu, koszykówki. Wśród pozostałych pasji znalazły się: kolekcjonowanie i gra na instrumentach etnicznych, szachy, filozofia,  Manga i Anima, projektowanie i wykonanie rekwizytów scenicznych , ratownictwo wodne,  życie i kultura USA,  kostka rubika, filmowanie i montaż filmów, matematyka, plastyka, e- sport – gry komputerowe, fryzjerstwo i inne.
   Imprezę poprowadziła  Julia Cichocka - przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego.  Po krótkim powitaniu Pani dyrektor Anny Miękus obejrzeliśmy występy artystyczne, między innymi: zumbę w wykonaniu dziewcząt z I A i IC, Zuzannę Grabowską w utworze  Beyoncé „Runnin” oraz Mikołaja Suryna i Emanuela Kosowskiego, którzy zagrali na instrumentach etnicznych.
    Potem nasi goście-  uczniowie z sopockich gimnazjów, ich nauczyciele oraz młodzież III LO  mogli ruszyć na zwiedzanie stanowisk, na których było napić się pysznego soku ze świeżych owoców,  skosztować  dyniowego ciasta, porozmawiać o sukcesach ze światowej sławy zawodnikami  w skoku o tyczce, karate , czy skimbordingu .
   Jury w składzie: przedstawiciel Rady Rodziców – Pan Maksymilian Dura, Pani Zdzisława Małyszko – przedstawiciel nauczycieli III LO, 2 przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego i 2 gimnazjalistów wybranych spośród gości, oceniało stanowiska, biorąc pod uwagę pomysłowość, oryginalność i atrakcyjność. Nagrodę główną zdobyła Karina Kozak z III A za – rekwizyty sceniczne, przyznano dwa drugie miejsca dla Jakuba Pawłowskiego i Jakuba Lebowskiego za stanowisko – skimbording , skatebording i snowboarding oraz dla Mikołaja Suryna i Emanuela Kossowskiego za stanowisko- instrumenty etniczne. Komisja przyznała trzy  trzecie nagrody dla Tymoteusza Rompy i Mateusza Kabały za – Film i produkcję filmową  oraz dla Sary Elwart i Bartosza Potrackiego za stanowisko – Karate a także Poli Masny za stanowisko Manga i Anima.
Zapamiętamy ten dzień jako kolorowy, różnorodny i wesoły, dzień zachwytu nad  pasjami, jakie ma młodzież III LO w Sopocie.
ZOBACZ ALBUM ZDJĘĆ

IMG_3010-2.jpg
IMG_3087-2.jpg
IMG_3134-2.jpg
IMG_3184-2.jpg
IMG_3228-2.jpg
IMG_3281-2.jpg
IMG_3188-2.jpg