Dzień Otwarty 27.04.2015

Wstęp: 

Wiele się działo w murach naszej szkoły w czasie tegorocznego  Dnia Otwartego. Tuż po wejściu do budynku szkoły, goście byli witani przez nauczycieli i uczniów ubranych w koszulki z logo szkoły, częstowani cukierkami z emblematem III LO i obdarowywani pięknymi ulotkami.  Każda grupa dostawała swojego przewodnika, ucznia naszej szkoły,

Wiele się działo w murach naszej szkoły w czasie tegorocznego  Dnia Otwartego. Tuż po wejściu do budynku szkoły, goście byli witani przez nauczycieli i uczniów ubranych w koszulki z logo szkoły, częstowani cukierkami z emblematem III LO i obdarowywani pięknymi ulotkami.  Każda grupa dostawała swojego przewodnika, ucznia naszej szkoły, który wprowadzał gości w świat III LO.

Uczniowie klasy 2C realizujący program geografii rozszerzonej w trakcie Dnia Otwartego dla odwiedzających gości przygotowali ciekawe prezentacje multimedialne , w których zostały zawarte opracowania tematyczne niektórych, wybranych zagadnień z zakresu geografii fizycznej pomocne w nauce na lekcjach geografii. Po zakończeniu każdej prezentacji odbywał się krótki  konkurs, w którym gimnazjaliści mogli sprawdzić swoją wiedzę. Największym zainteresowaniem cieszyły się prezentacje o budowie Ziemi, trzęsieniach  Ziemi, wulkanach, zjawiskach atmosferycznych i krajobrazach.  Uczniowie klasy drugiej informowali o podręcznikach, z których przygotowują się do matury i o przedmiotach, które realizować będą uczniowie klasy mat-geo w przyszłym roku w zwiększonej liczbie godzin ( matematyka- geografia- angielski), opowiadali też o wycieczkach, na które jeżdżą w trakcie trwania  nauki w Liceum.  

W pracowni informatyki Filip Kazimierczak  zapoznawał gości z programem GeoGebra,  uczył niesamowitych możliwości tego wspomagającego naukę matematyki programu. Przeprowadził zajęcia dla 2 grup oraz szereg indywidualnych spotkań, w trakcie których objaśniał i pokazywał możliwości tego programu.

W sali 05 na języku angielskim, uczniowie klasy 1A prowadzili gry i zabawy językowe. Nasi goście mieli za zadanie zgadywać słówka i rozwiązać szarady. Było dużo dobrej zabawy i śmiechu. Przygotowaliśmy drobne nagrody dla zwycięzców!
Pani Małgorzata Wyka-Cichocka- od lat pracująca w Komisji Rekrutacyjnej, udzielała gimnazjalistom informacji dotyczących regulaminu rekrutacji, punktów niezbędnych do poszczególnych klas i pracy Komisji Rekrutacyjnej.
W drugiej  sali od języka angielskiego można było zostać przydzielonym do jednego z domów, jak w krainie baśni  Harrego Pottera, przez nałożenie Tiary Przydziału. Każdy chciał się znaleźć w Gryffindorze , ale Tiara przydzielała różnie. 

W sali 03  przygotowano testy pomagające uczniom określić typ funkcjonowania swojego mózgu, a co za tym idzie możliwości ucznia. Test stanowił także pomoc w wyborze profilu  przyszłej klasy. Test przygotowany był w dwóch wersjach językowych-po angielsku i po polsku. Każdy zainteresowany wybierał tylko 6 odpowiedzi, które najlepiej określały jego zainteresowania oraz umiejętności. W czasie Dnia Otwartego przetestowano 45 osób.


To co działo się na pierwszym piętrze w sali od biologii opisaliśmy osobno, za to w sali od chemii uczniowie klasy IB,  wykonywali różnorodne doświadczenia chemiczne, wśród nich znalazły się: badanie odczynu mydeł twardych i w płynie, wykrywania katalazy w peroksysomach z bulw ziemniaka, aktywność metali, wypieranie metalu mniej aktywnego z roztworu soli przez metal aktywniejszy,  reaktywność litowców - reakcja sodu z wodą, wykrywanie skrobi w produktach spożywczych, badanie twardości wody - woda destylowana, woda z rzeki, jeziorka, stawu i strumyka, szalona piana - działanie drożdżami na roztwór nadlenku wodoru.

Na auli uroczyście rozdano nagrody w konkursie Matematyka w Fizyce o którym pisaliśmy wcześniej. Przed salą matematyczną można było oglądać  plakaty stworzone przez uczniów z okazji święta liczby „Pi” , a w sali wysłuchać  i obejrzeć prezentacje dotyczące ciekawostek z życia słynnych matematyków.

W sali 201, uczniowie klasy II A, poprzez muzykę patriotyczną, "podziemną dekorację" i powstańczy ubiór starali się przenieść odwiedzających naszą szkołę gimnazjalistów w klimat II wojny światowej. Goście mogli też sprawdzić swoją wiedzę historyczną dotyczącą Powstania Warszawskiego, odpowiadając na pytania z quizu.
W sali 203 odwiedzający goście mogli dowiedzieć się o inicjatywach podejmowanych w klasie humanistyczno- artystycznej, porozmawiać z nauczycielem języka polskiego oraz uczestnikami koła teatralnego, szkolnego DKF-u, a także uzyskać informację o naborze do przyszłorocznej, nieco zmodyfikowanej klasy o tym profilu.

W sali 205 odbyło sie bardzo uroczyste wręczenie nagród w Konkursie Kino w PRL z cyklu corocznie organizowanych przez naszą szkołę konkursów „Ale to już było… Życie w PRL”. Wszystkich gości zachwycała dekoracja wykonana przez Panią Grażynę Rigall i jej młodych artystów.
W sali 213, filozoficznie budowano z klocków lego, uruchamiając swoje kreatywne i refleksyjne myślenie.
Biblioteka pyszniła się swoimi zbiorami, a po sąsiedzku sala od języka francuskiego zgromadziła miłośników Francji , jej kultury i sztuki. Rozbrzmiewały francuskie przeboje, można było uraczyć się francuskimi pysznościami .
 
Na orliku odbył się mecz piłki nożnej :reprezentacja klas pierwszych przeciwko trzecim ( zwyciężyły klasy pierwsze), na dużej sali klasy drugie grały między sobą mecz siatkówki natomiast na małej salce prezentowałyśmy sprzęt do fittnesu  oraz przedstawiałyśmy ofertę wychowania fizycznego w naszej szkole.
W każdym zakamarku szkoły coś się działo i chyba każdy mógł coś dla siebie ciekawego znaleźć.
ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ Z DNIA OTWARTEGO
ZOBACZ ALBUM ZDJĘĆ

DSC04535.JPG
DSC04554.JPG
DSC04550.JPG
DSC04545.JPG
DSC04537.JPG
DSC04543.JPG
IMG_9754.jpg
IMG_9759.jpg
IMG_9839.CR2_.jpg
IMG_9824.jpg
IMG_9798.jpg
IMG_9784.jpg
_DSC7317.JPG
_DSC7303.JPG
_DSC7304.JPG
_DSC7326.JPG
_DSC7321.JPG
DSC06310.JPG
_DSC7305.JPG
IMG_9793.jpg
DSC06316.JPG
Dział: