Dzień Meksyku

Wstęp: 

Za oknem biało, drzewa przy szkole  pokryte śniegiem, za to dzisiejsza atmosfera w naszej szkole była rodem z Meksyku. Wszędzie można było zobaczyć wielkie sombrera, w  całej szkole na drzwiach od sal wisiały plakaty, rozchodził się cudowne zapachy meksykańskiego jedzenia.

Za oknem biało, drzewa przy szkole  pokryte śniegiem, za to dzisiejsza atmosfera w naszej szkole była rodem z Meksyku. Wszędzie można było zobaczyć wielkie sombrera, albo ludzi z przyklejonymi wąsami (głównie byli to przedstawiciele klasy 2b:)) W całej szkole na drzwiach od sal wisiały plakaty na temat Meksyku, jego kultury, kuchni, zwyczajów, muzyki, symboli czy historii, a z bufetu i spod pokoju nauczycielskiego rozchodził się cudowne zapachy pikantnego, meksykańskiego jedzenia. Było słychać także muzykę, albo raczej melodię a'la Mariachi. Wszystko to z okazji Dnia Meksyku, który był pomysłem Pani Ewy Endraszki i jej klasy 2c.
Każda z kategorii (plakat, muzyka, jedzenie i flaga z przebranych uczniów;)) brała udział w konkursie, a było o co walczyć, bo każdemu przydadzą się dodatkowe punkty z geografii - jednak oficjalnie wszyscy brali w tym dniu udział z czystej chęci rywalizacji! Klasa artystyczna 1E w konkursie na prezentację flagi zostawiła konkurencję daleko w tyle, po tym jak zaprezentowałą swoją osobistą Mariachi, wyrecytowała wierszyk, zachwyciła frekwencją i „ przekupiła” jury smakołykami meksykańskimi. W nagrodę dostają darmowe wyjście do kina. Zostały przyznane wyróżnienia: klasa 2A, 2B i 3C dostają dzień wolny w piątek. Gratulujemy! Kuchenne Meksykańskie rewolucje wygrała Dominika Tomaszewska i Iweta Lidzbarska, a drugie miejsce przypadło chłopakom, co okazało się wielkim zaskoczeniem - Krzysztof Korpys i Konrad Kristiansen. Trzecie miejsce zdobyły Marika Żaboklicka i Magdalena Foigt. Jury postanowiło nagrodzić również czwartym miescem Martynę Smoczyńską i Olę Karczmarską. O muzyczną oprawę dnia Meksyku zadbali Krystian Domański i Julita Gracz zdobywając pierwsze miejsce, Ola Hawrot i Alicja Jelonek z drugim miejscem, Patrycjusz Pasik na miejscu trzecim oraz tuż za podium Pola Majewska i Filip Dąbrowski. W kategoriiplakat było kilka pod kategorii (kultura, muzyka, historia, obyczaje, kuchnia) komisja przyznała pierwsze miejsca - informacje znajdują się w gablotce geograficznej, ze względu na dość dużą ilość nagrodzonych.
Jury w składzie: Pani Dyrektor Anna Miękus, Pani Vice Dyrektor Danuta Klapper-Szczucka, Pani Beata Sokołowska, Pani Pedagog Irena Szymichowska oraz Przewodnicząca Jury Pani Ewa Endraszka, miało bardzo trudne zadanie, ponieważ uczniowie zaangażowali się w przygotowanie tego Dnia. Znowu pokazaliśmy, że potrafimy się zmobilizować i bawić. Dziękujemy klasie geograficznej oraz Pani od geografii za to, że mimo zimna za oknem, mogliśmy przez chwile poczuć wakacje oraz świetnie się bawić! Czekamy na kolejne takie akcje.
Ola Karczmarska II d

  ZOBACZ ALBUM ZDJĘĆ OLI KARCZMARSKIEJ I ADRIANNY KUNIKOWSKIEJ


ZOBACZ FILM DAMIANA CEJLOWSKIEGO

ZOBACZ ZDJĘCIA DAMIANA CEJLOWSKIEGO

DSC_0456.JPG
DSC_0421.JPG
DSC_0369.JPG