25-lecie III LO w Sopocie

Wstęp: 

09 października 2015r. obchodziliśmy 25-lecie naszego liceum. Wyjątkowy dzień i wyjątkowe święto. Wszak to nasz SREBRNY  JUBILEUSZ. Uroczystość rozpoczęliśmy wspólnym przemarszem do kościoła pod wezwaniem Zesłania Ducha Świętego na Brodwinie. Tam czterech księży, w tym jeden absolwent III LO  Ksiądz Jan

09 października 2015r. obchodziliśmy 25-lecie naszego liceum.
Wyjątkowy dzień i wyjątkowe święto. Wszak to nasz SREBRNY JUBILEUSZ. Uroczystość rozpoczęliśmy wspólnym przemarszem do kościoła pod wezwaniem Zesłania Ducha Świętego na Brodwinie. Tam czterech księży, w tym jeden absolwent III LO  Ksiądz Jan Kaczkowski  oraz trzej pracujący w naszym liceum: ks. Adam, ks. Łukasz i ks. Marek, odprawili uroczystą Mszę świętą w intencji dyrekcji, grona pedagogicznego, pracowników i uczniów III LO w Sopocie. Przepiękne kazanie wygłosił ksiądz Kaczkowski, który prowadzi puckie hospicjum "Nasz Dom" (jest również jego założycielem). Mówił on, że każdy z nas, bez względu na to, jakie jest jego przeznaczenie i rola w życiu, powinien postępować zgodnie z sumieniem i być dobrym człowiekiem. Słowa niezbyt skomplikowane, ale niosące jakże wielkie przesłanie w świecie pełnym zawiści, przemocy i nietolerancji.
Z Kościoła wszyscy uczestniczący we Mszy św. udali się do szkoły, gdzie już od wejścia przybywających witali galowo ubrani uczniowie w otoczeniu pięknych, jesiennych dekoracji.
Na korytarzach można było podziwiać efekty prac uczniów, prace plastyczne, instalacje, wśród których znalazła się maszyna samo malująca. Nasi goście próbowali swoich artystycznych umiejętności wykonując na niej swoje własne prace.
O godzinie 12.30, gdy wszyscy zasiedli już na sali gimnastycznej, którą młodzież na ten dzień przemianowała za pomocą własnoręczne wykonanych scenografii na stację kolejową” Sopot-III LO”. Zebranych powitał konferansjer ks. Dominik Cichy. Ubrany w piękny kolejarski mundur i czapkę zawiadowcy stacji, zaprosił na scenę panią dyrektor Annę Miękus.
Pani dyrektor powitała w pierwszej kolejności kadrę naszej szkoły z początków jej istnienia: pana Dyrektora Andrzeja Szczepańskiego, panią Annę Łukasiak, pana Czesława Poznańskiego, pana Jerzego Grzywacza; panią Margot Balicką oraz nauczycieli, którzy do dziś uczą w naszej szkole, panią Jolantą Mostowik i panią Jadwigę Hoffman- Łańcucką oraz licznie przybyłych absolwentów.
Serdeczne słowa powitania skierowała do gości reprezentujących władze wojewódzkie w osobie absolwenta naszej szkoły Pana Bartosza Piotrusiewicza, przedstawicielki Kuratorium Oświaty pani Anny Zielińskiej. Powitała władze miasta w osobie Pana Prezydenta Jacka Karnowskiego, Pana Wiceprezydenta Marcina Skwierawskiego, Naczelnika Wydziału Oświaty pana Piotra Płockiego, przedstawicieli Rady Miasta Sopotu pana Piotra Bagińskiego , pana Lecha Orskiego oraz pana Zbigniewa Duzinkiewicza (także absolwenta III LO). Ciepłe słowa powitania usłyszeli dyrektorzy sopockich szkół i placówek, instytucji współpracujących z nasza szkołą, wreszcie młodzież - uczniowie III LO. Na sali nie zabrakło pracowników wyższych uczelni ściśle współpracujących ze szkołą:  pani Barbary Wikieł z Politechniki Gdańskiej i pani Krystyny Burkiewicz z Uniwersytetu Gdańskiego. Wśród osób, które zechciały poświęcić swój czas, aby wspólnie z nami świętować ćwierćwiecze istnienia, znaleźli się między innymi: pani Jolanta Górska niegdysiejszy Naczelnik Wydziału Oświaty UM Sopot, pani Barbara Wiszniewska z teatru Atelier, były dyrektor SP 9 pan Wojciech Drzewiński, Prezes NSM- Brodwino Maria Szawdyńska oraz mieszkańcy osiedla Brodwino.
Od pani wicedyrektor ŚLO pani Wiesławy Rozwadowskiej, która nie mogła przybyć na uroczystość przyszedł telegram, który odczytała pani Katarzyna Janasiewicz, absolwentka pierwszego rocznika i pierwsza przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Wzruszające życzenia „telegramu” zapamiętają wszyscy.
 
Po tych ciepłych i pełnych serdeczności powitaniach , zabrał glos Pan Prezydent Sopotu Jacek Karnowski, który nawiązał do początków powstania szkoły, jej wielu znaczących osiągnięć oraz absolwentów wśród których znalazł się, siedzący na sali  ks. Jan Kaczkowski. Pan Prezydent wspólnie z panem Naczelnikiem Wydziału Oświaty wręczyli nagrodę Pani Dyrektor Annie Miękus, Pani Irenie Szymichowskiej, panu Mirosławowi Nowakowskiemu.
Na scenę powrócili aktorzy i wokaliści z III LO, zabrzmiał piękny glos uczennicy klasy Ia Kingi Zdybel w piosence „Ja z podróży”, wprowadzając wszystkich w nostalgiczny nastrój. Zawiadowca stacji zabawnie nawiązywał do kolejnych ‘wagonów’, w których prezentowane były : Historia Szkoły, Wspomnienia Absolwentów, Sport w Naszej Szkole i Nasza Wymiana ze Szkołami w Niemczech.
Na scenie wystąpiła grupa dziewcząt z klasy 3b.
Wspomnienia absolwentów odczytały uczennice 2a- Zuzanna Węgrzynowska, Natalia Pietryka, Marta Rozalska i 1b- Julia Derezińska i Julia Wyłupska. Nasza uczennica ze Stanów Zjednoczonych Teresa  Wilder  przeczytała zabawny wiersz: ‘Kto powiedział,że w tej szkole tłamsi wolność się myślenia, temu oko się wykole na pielgrzymce do Lichenia’.
Pięknym głosem zachwyciły też Olga Budny z piosenką ,,Małe tęsknoty’, Zuzanna Ramczykowska śpiewając ,,Niech żyje bal’ i Zuzanna Grabowska z zespołem w utworze ‘Ale to już było’.
Przedstawienie nie odbyłoby się bez ogromu zaangażowania i pracy uczniów klasy 3d-Iwo Pietraczuka i Łukasza Keplina oraz ucznia z IId –Nicolasa Wielochy.
Zakończenie uroczystości było zaskakujące, bowiem na salę wjechał ogromnych rozmiarów tort. Wszyscy jeszcze nucili refren „ale to już było i nie wróci więcej..”, gdy słodka niespodzianka z fajerwerkami przykuła uwagę zgromadzonych. Pani dyrektor odkroiła pierwszy kawałek tortu. Każdy z gości, nauczycieli, każdy uczeń został poczęstowany znakomitym smakołykiem. Goście przenieśli się na małą salę na poczęstunek i chwilę rozmowy.
Wieczorna część uroczystości Bal Absolwenta, odbyła się w restauracji Gooding w Sopocie. Już od godziny 19.00 tłumnie napływali absolwenci i nauczyciele, ci dawni i dzisiejsi.
Wszyscy mogli posilić się przygotowana kolacją, daniami z grilla oraz zimnymi przystawkami, nasycić rozmową i serdecznościami po latach. Około godziny 21.00 William Malcolm, absolwent naszej szkoły dał krótki koncert.
 Stopniowo atmosfera zamieniała się w prawdziwe balowe szaleństwo. Zabawa trwała do później nocy, a humory dopisywały uczestnikom.
To był piękny wzruszający i radosny dzień.
Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby był własnie taki DZIĘKUJEMY!

  ZOBACZ ALBUM ZDJĘĆ Z MSZY ŚW.   
ZOBACZ ALBUM ZDJĘĆ Z UROCZYSTOŚCI W SZKOLE
ZOBACZ ALBUM ZDJĘĆ Z BALU ABSOLWENTÓW
ZOBACZ FILM O WSPÓŁPRACY POLSKO-NIEMIECKIEJ W NASZEJ SZKOLE
ZOBACZ ALBUM ZDJĘĆ Z UROCZYSTOŚCI

ZałącznikWielkość
Telegram Pani Wiesławy Rozwadowskiej.pdf779.63 KB
2_szkola (18)-2.jpg
2_szkola (22)-2.jpg
2_szkola (43)-2.jpg
2_szkola (98)-2.jpg
IMG_1099.jpg
2_szkola (179)-2.jpg
Dział: