Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

III Humianistyczna Konferencja Uczniowska w 3 LO w Sopocie !!!

III Humianistyczna Konferencja Uczniowska w 3 LO w Sopocie !!!

 

„Na trzy głosy o…. języku.”

III LO w Sopocie zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych oraz ponadgimnazjalnych i ich nauczycieli języka polskiego oraz języków obcych nowożytnych do wzięcia udziału w III Humanistycznej Konferencji Uczniowskiej – „Na trzy głosy o…. języku”, organizowanej w dniu 14 listopada 2019 w III Liceum Ogólnokształcącym w Sopocie.

Nasza konferencja przygotowywana jest przez uczniów i nauczycieli dla uczniów i nauczycieli ze szkół województwa pomorskiego. Młodzież uczestniczy we wszystkich etapach tworzenia projektu. Pragniemy, by uczniowie mogli wysłuchać ciekawych prelekcji wygłaszanych przez wykładowców Uniwersytetu Gdańskiego, a także podzielili się swoimi zainteresowaniami, spostrzeżeniami i przemyśleniami na temat języka polskiego i zachodzących w nim zmian, także zmian środowiskowych oraz zagadnień związanych z językami obcymi nowożytnymi.

Pragniemy, by młodzi ludzie zaprezentowali swoje sposoby rozumienia zmian zachodzących we współczesnym języku polskim, własne spostrzeżenia dotyczące funkcjonowania języków obcych w języku polskim, problemów dotyczących uczenia się gramatyki języka polskiego i języków obcych, a także zagadnień związanych z przekładami tekstów literackich i piosenek na język polski.

.

Jakie znaczenie w języku pełnią eufemizmy? Czy zapożyczenia odgrywają ważną rolę w języku polskim? Jaką rolę odgrywa współcześnie ortografia? Czy interpunkcja jest ważna w tekście? Jakie znaczenie dla odbioru tekstu ma tłumaczenie? Jakie problemy związane z przekładem z języków obcych na język polski ma współczesna młodzież? Jakie trudności sprawia uczenie się gramatyki języka polskiego i języków obcych nowożytnych? Odpowiedzi na te i inne, równie ciekawe, pytania można będzie usłyszeć na konferencji „Na trzy głosy o…… języku”.

Data dodania: 2019-11-05 20:59:10
Data edycji: 2019-11-05 21:01:37
Ilość wyświetleń: 179

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button
Facebook