Koło teatralne
III miejsce naszego liceum w Międzyszkolnym Konkursie na Interpretację Sentencji w języku francuskim.
ndz., 02/04/2017 - 08:30 | by AnonymousDnia 31.03.2017r. grupa teatralna III LO w Sopocie, w składzie: Martyna Klocek (2a), Julia Smalińska (2a), Wiktoria Brzozowska (2a), Marcelina Kowalewska (2a), Bartek Plata (2a), Ania Kolaśna (1a), Hania Borowska (1a), Mateusz Kowalczyk (1a), Michał Gałązka (1a), Marcin Patkowski (1a), Weronika Myślinska (1b) i Krzysiek Baranowski (1b) wzięła udział
w Międzyszkolnym Konkursie na Interpretację Sentencji w języku francuskim organizowanym przez VIII LO w Gdańsku. W tym roku fragment tekstu do którego mieliśmy się odnieść był autorstwa Victora Hugo i pochodził z jego powieści zatytułowanej Dzwonnik z Notre Dame: „Il semblait au jeune homme que la vie avait un but unique: savoir”.
Nasza interpretacja odbiegała od historii Quasimodo, ale mocno związana była ze słowem wiedza, która była motywem przewodnim sentencji. Główną bohaterką przedstawienia „Marie – femme formidable” była najsłynniejsza Polka, która mocno związana była z Francją, czyli Maria Skłodowska-Curie. Przedstawiliśmy jej historię, podkreślając upór w dążeniu do wiedzy oraz ogromną mądrość. Nie pominęliśmy również faktu z jakimi problemami musiała się borykać będąc kobietą – naukowcem.
Dnia 31.03.2017r. grupa teatralna III LO w Sopocie, w składzie: Martyna Klocek (2a), Julia Smalińska (2a), Wiktoria Brzozowska (2a), Marcelina Kowalewska (2a), Bartek Plata (2a), Ania Kolaśna (1a), Hania Borowska (1a), Mateusz Kowalczyk (1a), Michał Gałązka (1a), Marcin Patkowski (1a), Weronika Myślinska (1b) i Krzysiek Baranowski (1b) wzięła udział
POMORSKI FESTIWAL KRÓTKICH FILMÓW O HIV
czw., 01/12/2016 - 19:37 | by AnonymousJest nam niezmiernie miło poinformować, że dwa filmy z naszego liceum zostały zakwalifikowane do finałowej dwunastki filmów krótkich o HIV. Ich twórcy zkl.Ia (Paulina Romanowska, Wiktoria Sobkowiak i Mateusz Kowalczyk) oraz z kl.Ib (Klaudia Zielińska) przygotowali prace związane z problemem HIV/AIDS. I choć wydaje sie nam, że wiemy już wszystko na ten temat, to warto wciąż o nim przypominać. Zwłaszcza w dniu Światowego Dnia Walki z Aids (01.12).
Nie udało się nam zająć miejsca na podium, ale zdobyliśmy nowe doświadczenia, dowiedzieliśmy się co zrobić, by nakręcić dobry film i że tak naprawdę „każdy kręcić film może... musi po prostu chcieć”.
J.Blicharz i J.Rulewska
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że dwa filmy z naszego liceum zostały zakwalifikowane do finałowej dwunastki filmów krótkich o HIV. Ich twórcy zkl.Ia (Paulina Romanowska, Wiktoria Sobkowiak i Mateusz Kowalczyk) oraz z kl.Ib (Klaudia Zielińska) przygotowali prace związane z problemem HIV/AIDS. I choć wydaje sie nam, że wiemy już wszystko na ten temat, to warto wciąż o nim przypominać. Zwłaszcza w dniu Światowego Dnia Walki z Aids (01.12).
WIECZÓR Z AGNIESZKĄ OSIECKĄ W III LO
ndz., 10/04/2016 - 18:19 | by Anonymous„Szanowni Państwo, zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania montażu słowno- muzycznego, który powstał na podstawie korespondencji Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory „Listy na wyczerpanym papierze”
„Szanowni Państwo, zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania montażu słowno- muzycznego, który powstał na podstawie korespondencji Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory „Listy na wyczerpanym papierze”
Dwoje zakochanych w sobie poetów: ON- mistrz słowa, liryczny humorysta, ONA-piękna i trochę szalona. I ja- Magda Umer- przyjaciółka obojga. Dziś chcę zdjąć zasłonę z ich miłości i ukazać Państwu jej piękno. A przy okazji przypomnieć piosenki z tekstami Agnieszki...”
X Ogólnopolski Przegląd Małych Form Teatralnych im. Adama Luterka w Wejherowie "Baśnie, mity, legendy"
czw., 05/11/2015 - 07:38 | by AnonymousZmagania konkursowe miały miejsce w dniach od 23-24 października 2015 r. w Filharmonii Kaszubskiej i I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie. Na scenach wystąpiło czternaście zespołów teatralnych i trzech monodramistów. Spektakle oceniło jury w składzie - Ida Bocian, Jerzy Kiszkis, Jacek Majok - aktorzy trójmiejskich teatrów.
Zmagania konkursowe miały miejsce w dniach od 23-24 października 2015 r. w Filharmonii Kaszubskiej i I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie. Na scenach wystąpiło czternaście zespołów teatralnych i trzech monodramistów. Spektakle oceniło jury w składzie - Ida Bocian, Jerzy Kiszkis, Jacek Majok - aktorzy trójmiejskich teatrów.
Edukacyjny projekt "Bliżej teatru"
wt., 20/10/2015 - 12:34 | by AnonymousDnia 19.10.2015r. dwie klasy humanistyczne: Ia i IIa uczestniczyły w spektaklu pt."Zielony mężczyzna" w reż. Adama Nalepy zaprezentowanym przez Teatr BOTO na deskach sopockiego Teatru na Plaży.
Dnia 19.10.2015r. dwie klasy humanistyczne: Ia i IIa uczestniczyły w spektaklu pt."Zielony mężczyzna" w reż. Adama Nalepy zaprezentowanym przez Teatr BOTO na deskach sopockiego Teatru na Plaży.
Tym samym Fundacja Pomysłodalnia rozpoczęła kolejny etap projektu „Bliżej teatru” tzn. nieformalnej edukacji kulturalnej młodzieży ponadgimnazjalnej.
TYDZIEŃ Z TEATREM 8 DNIA W SOPOCIE
pon., 19/10/2015 - 12:08 | by AnonymousW ramach projektu "Teatr na nowe czasy" zapraszamy na Tydzień z Teatrem Ósmego Dnia, żyjącą legendą polskiej kontrkultury. Organizatorzy: Fundacja Teatru BOTO, Fundacja Pomysłodalnia. Mecenat: Miasto Sopot, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Więcej informacji na stronie www.teatrnanoweczasy.pl
W ramach projektu "Teatr na nowe czasy" zapraszamy na Tydzień z Teatrem Ósmego Dnia, żyjącą legendą polskiej kontrkultury.
Organizatorzy: Fundacja Teatru BOTO, Fundacja Pomysłodalnia
Mecenat: Miasto Sopot, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Więcej informacji na stronie www.teatrnanoweczasy.pl
Nazwa dla naszego zespołu tetralnego
pon., 19/10/2015 - 11:22 | by AnonymousW trakcie przygotowań do spektaklu „Brzydkie Kaczątko- dokąd zmierzasz, świecie?” narodził się pomysł na nazwę dla naszego zespołu. Postanowiliśmy, że będzie to Trupa Artystów Niezidentyfikowanych, czyli TAN.
W trakcie przygotowań do spektaklu „Brzydkie Kaczątko- dokąd zmierzasz, świecie?” narodził się pomysł na nazwę dla naszego zespołu. Postanowiliśmy, że będzie to Trupa Artystów Niezidentyfikowanych, czyli TAN.
Przygotowania do „Luterka”
pon., 19/10/2015 - 11:06 | by AnonymousZespół naszego szkolnego teatru zainaugurował swoją działalność nieco wcześniej niż zwykle. Okazało się bowiem, że mamy szansę wziąć udział w X Ogólnopolskim Przeglądzie Małych Form Teatralnych im. Adama Luterka. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Baśnie, mity, legendy”.
Na przygotowanie spektaklu mieliśmy w praktyce tylko dziewięć dni, ponieważ do 7 października musieliśmy dostarczyć organizatorom płytę z nagraną sztuką. Nasz spektakl nosi tytuł „Brzydkie Kaczątko- dokąd zmierzasz, świecie?”
Teraz nie pozostaje nam nic innego jak cierpliwie czekać na decyzję jurorów, czy nasza sztuka zostanie zakwalifikowana do konkursu głównego.
Zespół naszego szkolnego teatru zainaugurował swoją działalność nieco wcześniej niż zwykle.
Okazało się bowiem, że mamy szansę wziąć udział w X Ogólnopolskim Przeglądzie Małych Form Teatralnych im. Adama Luterka. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Baśnie, mity, legendy”.
Udało się! Jedziemy na X Ogólnopolski Przegląd Małych Form Teatralnych!
pon., 19/10/2015 - 10:52 | by AnonymousOrganizatorzy X Ogólnopolskiego Przeglądu Małych Form Teatralnych im. Adama Luterka tzn. Wejherowskie Centrum Kultury i I LO w Wejherowie zakwalifikowali naszą grupę teatralną do grona występujących na scenie Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie.
Organizatorzy X Ogólnopolskiego Przeglądu Małych Form Teatralnych im. Adama Luterka tzn. Wejherowskie Centrum Kultury i I LO w Wejherowie zakwalifikowali naszą grupę teatralną do grona występujących na scenie Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie.
Jest to dla nas olbrzymie wyróżnienie, ponieważ po raz pierwszy weźmiemy udział w tak dużej imprezie, w trakcie której występować będą aktorzy oraz teatry amatorskie z całej Polski.
Warsztaty 2a w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim
śr., 07/10/2015 - 20:21 | by Anonymous5 października 2015 roku mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach teatralnych w słynnym GTS powstałym z inicjatywy anglisty- profesora Jerzego Limona.
W początkowej części zajęć przypomnieliśmy sobie specyfikę teatru elżbietańskiego: budowę sceny, zachowanie widowni, status aktorów. Dowiedzieliśmy się dlaczego najwyżsi dostojnicy
5 października 2015 roku mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach teatralnych w słynnym GTS powstałym z inicjatywy anglisty- profesora Jerzego Limona.