Kontakty międzynarodowe

PODZIĘKOWANIE ZA OKULARY DLA AFRYKI

Wstęp: 

Organizacja OKULIS PLUS, oraz Fundacja DZIECI AFRYKI przekazała nam serdeczne podziękowanie za udział w zbiórce okularów dla ubogich mieszkańców Afryki. Cieszymy się niezmiernie i w następnym roku będziemy również starali się wziąć udział w akcji OKULARY DLA AFRYKI.

Organizacja OKULIS PLUS, oraz Fundacja DZIECI AFRYKI przekazała nam serdeczne podziękowanie za udział w zbiórce okularów dla ubogich mieszkańców Afryki. Cieszymy się niezmiernie i w następnym roku będziemy również starali się wziąć udział w akcji OKULARY DLA AFRYKI.

WP_20161214_18_54_50_Pro.jpg

WE LOVE YOU GINGER!

Wstęp: 

W tym roku szkolnym do klasy 2d uczęszczała wyjątkowa,  rudowłosa uczennica Teresa Wilder. Teresa pochodzi z USA i w przyjechała do nas w ramach organizacji Rotary Club. Teresa mieszkała u rodziny w Sopocie i chodziła na lekcje razem z nami. Na początku nie potrafiła się porozumiewać w

W tym roku szkolnym do klasy 2d uczęszczała wyjątkowa,  rudowłosa uczennica Teresa Wilder. Teresa pochodzi z USA i w przyjechała do nas w ramach organizacji Rotary Club. Teresa mieszkała u rodziny w Sopocie i chodziła na lekcje razem z nami. Na początku nie potrafiła się porozumiewać w języku polskim, ale po jakimś czasie opanowała nasz język i bardzo się cieszyła, gdy mogła coś powiedzieć po polsku.

RICV4446.jpg

Z HOUSTON DO NASZEGO LICEUM!!!!

Wstęp: 

We wtorek  1 marca odbyły się pierwsze zajęcia konwersacyjne z American English!
Poprowadził je Citri Bell, który dla miłości porzucił rodzinne Huston/Texas/USA i przeprowadził się do Polski. Citri jest nauczycielem  pełnym pasji, zaangażowania i entuzjazmu.  Pracuje w kilku trójmiejskich  państwowych i prywatnych szkołach i uczy angielskiego na wszystkich poziomach. Jego narzeczona-Ewa Malinowska, nasza była uczennica zachęciła go, aby przyjął propozycję współpracy z

We wtorek  1 marca odbyły się pierwsze zajęcia konwersacyjne z American English!

IMG_9054.JPG

Australia już nie jest tak daleko.

Wstęp: 

Na lekcjach wychowawczych w klasach 2a i 2d mieliśmy miłe spotkanie z Tonym, nauczycielem ze szkoły w Australii i jego żoną Krysią. Opowiedzieli nam bardzo ciekawie o swoim kraju, jego historii, Aborygenach-rdzennych mieszkańcach tego kontynentu, o przyrodzie, ciekawych miejscach, sportach uprawianych w Australii i typowych potrawach, obyczajach.

Na lekcjach wychowawczych w klasach 2a i 2d mieliśmy miłe spotkanie z Tonym, nauczycielem ze szkoły w Australii i jego żoną Krysią.
Opowiedzieli nam bardzo ciekawie o swoim kraju, jego historii, Aborygenach-rdzennych mieszkańcach tego kontynentu, o przyrodzie, ciekawych miejscach, sportach uprawianych w Australii i typowych potrawach, obyczajach.
Dzięki zdolnościom muzycznym Mikołaja mieliśmy też okazję posłuchać w jego wykonaniu muzyki Aborygenów,  muzyki o odmiennym, niespotykanym brzmieniu.Zagrał on nam na instrumencie  dętym – Didgeridoo.

IMG_5100.jpg

Międzynarodowa Rotariańska Wymiana Młodzieżowa

Wstęp: 

1września 2015 roku podczas uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego Pani Dyrektor powitała i przedstawiła wszystkim uczniom nową uczennicę klasy 2d Teresę Wilder, która przybyła do nas z USA w ramach Międzynarodowej Rotariańskiej Wymiany Młodzieżowej.

1września 2015 roku podczas uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego Pani Dyrektor powitała i przedstawiła wszystkim uczniom nową uczennicę klasy 2d Teresę Wilder, która przybyła do nas z USA w ramach Międzynarodowej Rotariańskiej Wymiany Młodzieżowej. Teresie towarzyszyła , jako jej tzw. „host” mama, pani Bogusława Oleś,  mama uczennicy Eweliny Oleś , która w ramach tej samej wymiany wyjechała w sierpniu na cały rok szkolny 2015/2016 do USA .

RI-młodzież z USA w Polsce.jpg

Niekonwencjonalne warsztaty z Deutsch- Wagen-Tour

Wstęp: 

Ciekawe warsztaty z języka niemieckiego, wspierane przez Instytut Goethego odbyły się właśnie w naszej szkole. Po przedstawieniu „Czerwony Kapturek” w wykonaniu zaproszonych małych aktorów Szkoły Podstawowej nr 9 w Sopocie, przeszliśmy do zajęć w Deutsch-Wagen-Tour inspirowanych

Ciekawe warsztaty z języka niemieckiego, wspierane przez Instytut Goethego odbyły się właśnie w naszej szkole.
Po przedstawieniu „Czerwony Kapturek” w wykonaniu zaproszonych małych aktorów Szkoły Podstawowej nr 9 w Sopocie, przeszliśmy do zajęć w Deutsch-Wagen-Tour inspirowanych muzyką, zagadkami, zabawami ruchowymi, tańcami. Rozmaite animacje, konkursy z miłymi upominkami ukazały kreatywność uczniów, były doskonałą okazją poznania nowych słówek, nauką języka niemieckiego poprzez śmiech i zabawę.
Dziękujemy
Uczniowie klas 1d i 2b

20150304_140428.jpg

Wizyta studentów z Chin, Gruzji i Indii

Wstęp: 

W dniach od 20 do 28 stycznia nasza szkoła gościła studentów z wymiany AIESEC. W te chłodne styczniowe dni zrobiło się jakoś egzotycznie i ciepło . Zapachniało dalekimi przyprawami, rozlegały się dźwięki muzyki zupełnie nam nieznanej. Nasi goście

W dniach od 20 do 28 stycznia nasza szkoła gościła studentów z wymiany

ykuf.jpg

Spotkanie I D z Silvią z Włoch

Wstęp: 

Last week, our class had a visitor from Italy, Silvia. She was born and raised in Italy but her mother is Polish. She is a volunteer under the European Voluntary Service (now called Erasmus+) and has been living in Poland for almost 12 months.

Last week, our class had a visitor from Italy, Silvia. She was born and raised in Italy but her mother is Polish. She is a volunteer under the European Voluntary Service (now called Erasmus+) and has been living in Poland for almost 12 months.
She told us a little bit about her country. Italy is divided into regionswith their own traditions, languages and food specialties. For example, “spaghetti alla bolognese”comes from a different region from pizza or some regions prefer to add pecorino to their pasta rather than parmesan.

20150123_123737.jpg

Sopockie sympozjum - wykład Thomasa Baldusa

Wstęp: 

 24 i 25 listopada  p.Katarzyna Kozłowska reprezentowała nasze liceum na IV Sopockim Sympozjum, poświeconym problematyce więzi, zaufania oraz zachowaniom ryzykownym wśród młodzieży. Pani Kozłowska była tłumaczem prelegenta z kopenhaskiej Szkoły Drugiej Szansy, Thomasa Baldusa, który w ciekawy i interaktywny sposób przedstawił model pracy terapeutycznej z młodzieżą i uczniami i przekonywał do istotnej funkcji dialogu.
Na zakończenie wykładowca zaprezentował nakręcony przez siebie film:
http://youtu.be/p44bzqtxe4o

 24 i 25 listopada  p.Katarzyna Kozłowska reprezentowała nasze liceum na IV Sopockim Sympozjum, poświeconym problematyce więzi, zaufania oraz zachowaniom ryzykownym wśród młodzieży. Pani Kozłowska była tłumaczem prelegenta z kopenhaskiej Szkoły Drugiej Szansy, Thomasa Baldusa, który w ciekawy i interaktywny sposób przedstawił model pracy terapeutycznej z młodzieżą i przekonywał do istotnej funkcji dialogu.
Na zakończenie wykładowca zaprezentował nakręcony przez siebie film:
http://youtu.be/p44bzqtxe4o

T. Baldus, K. Kozłowska.jpg

Wizyta Julii z Rosji

Wstęp: 

Gościem naszej szkoły była kilka dni temu Julia Sineva z Rosji. Dzięki niej mieliśmy okazję do bliższego poznania tego  największego na świecie kraju. Julia jest od ośmiu miesięcy wolontariuszką w Gdańsku. Opowiadała nam o mieście Saratov, w którym się urodziła i mieszka jej rodzina, o Moskwie, gdzie studiowała oraz o

Gościem naszej szkoły była kilka dni temu Julia Sineva z Rosji. Dzięki niej mieliśmy okazję do bliższego poznania tego  największego na świecie kraju. Julia jest od ośmiu miesięcy wolontariuszką w Gdańsku. Opowiadała nam o mieście Saratov, w którym się urodziła i mieszka jej rodzina, o Moskwie, gdzie studiowała oraz o Petersburgu, w którym spędzała swoje ostatnie wakacje.

20141031_123023.jpg